19. 3. 2023

Dorost s Duklou neuspěl, za to U17 má na jaře 4 body

Mládež
19. 3. 2023

Dorostenci se v úvodu jara perou s velmi těžkým vylosováním. V prvních třech kolech se utkáme s Top 3 kluby soutěže Divize dorostu.

Hned v prvním jarním zápase mostecký U19 zajižděla k derby do Teplic, kde prožila bohužel velmi smolný zápas. Dlouhou dobu v Teplicích vedla, dokonce už o dva góly, přesto intenzovně hrající domácí dokázali utkání strhnout na svoji stranu, když v 90. minutě rozhodl teplický Kenneth Balázs. Připomeňme však, že právě exmostecký Kenneth Balázs je v Teplicích na hostování právě z našeho klubu.

Most šel v utkání do vedení brankami Jana Hammerschmidta a Šimona Bubna. První poločas byl velmi vydařený, ve druhé půli nás však přepadl strach o výsledek a přestali jsme hrát, což bylo vodou na mlýn favorizovaných domácích, které vrátil do hry ex-chomutovský Martin Chýle dvěma brankami v rozmezí 5 minut.

Ve druhém kole mostecký dorost U19 úplně nezachytil druhou půli proti Dukle Praha. Po nevýrazném prvním poločase, který skončil bez branek, po změně stran propadl a prohrál vysoko 0:5.

Nutno však doplnit, že v sestavě naší U19 se pravidelně objevují již 3 hráči mladší kategorie (Paldrych, Švarc, Benda) a hned čtveřice dorostenců působí v dospělých družstvech našeho klubu, kde Michal Rjaska a Jan Skurovec jsou na pomezí základní sestavy A-mužstva. Nastavení klubu je tak jednoznačné, umožnit mladým hráčů start do kariéry právě přes naše A-mužstvo, potažmo přeborovou Juniorku.

Mladší dorost U17 prošel úvodními koly o poznání lépe. V Teplicích dokázala mostecká U17 vyhrát 1:0 po brance Lukáše Novotného, který docílil branky po cca 1-minutovém pobytu na hřišti. Šťastný tah trenérů Grunda a Kučerky dovedl mladíky k cennému vítězství na horké půdě.

Zajímavé utkání odehrál mladšák i proti Dukle. V zápase dlouho vedl a doplatil na doslova nemohoucnost v proměňování šancí. Ostatně v podobném duchu se předvedl i pražský soupeř. Vydařené ofenzivní nájezdy a manévry končili vesměs na fantastických výkonech brankářů Schussera nebo dukelských Klímy a Mencla. Brankář Hynek Schusser přišel na jaro do Mostu z partnerského klubu FŠ Litvínov a zatím poukazuje na svoji zřejmě vrozenou neprůstřelnost. Stejně jako proti Chemnitzeru FC (0:0) nebo v sobotu proti Dukle (1:1) chytil doslova nemožné a sledoval marnění šancí spoluhráče na druhé straně hřiště.
Proti Dukle odehrála mostecká U17 příjemný ofenzivní fotbal, ovšem kritikou označmě velký počet nevynucených chyb a zkažených přihrávek.

Těžký los na úvod jara zkompletuje náš dorost zápasy proti FK Ústí nad Labem, které je v čele tabulky a jasným aspirantem na postup do vyšší soutěže.