FKBANÍK
Most - Souš

A- mužstvo doma prohrálo s Mariánskými Lázněmi 2:3

01.08.2020

A-mužstvo ve svém prvním vystoupení v domácím prostředí na Souši nezvládlo úvod ani závěr utkání, ač bylo lepším týmem, zřejmě zaslouženě prohrálo s divizním soupeřem skupiny A Viktorií Mariánské Lázně 2:3. Ve velkém horku sobotního srpnového dopoledne domácím hrubě nevyšel vstup do utkání. Velmi ospalý úvod potrestal soupeř hned dvěma góly v první desetiminutovce. Ačkoliv v dalším průběhu měl Most více ze hry a po přestávce dokázal z tlaku vyrovnat průběžný stav, přesto se nevyvaroval mnoha nevynucených chyb a v samotném závěru skutečně lehkomyslně ztratil utkání.

Trenéři do v pořadí třetího přípravného utkání namíchali dvě sestavy, každou do jedné půle. Neboť v týdnu áčko i Juniorka odehrají další vložená utkání. A-mužstvo ve středu od 18:00 hodin na Souši vyzve zřejmě ve vrcholu letní přípravy druholigové FK Ústí nad Labem, Juniorka cestuje ve stejný den do Německa na mezinárodní přátelák v Grossenhainu.
Zejména obranná formace tak dnes neprokázala dostatečnou organizovanost ani rozhodnost, čehož soupeř dokonale využil a v 7. minutě po dvou nenápadných akcích vedl 0:2. S domácími úvodní kolaps samozřejmě otřásl a v horkém dopoledni museli vynaložit zvýšené úsilí, aby překonali v pohodě bránícího soupeře hlídajícího si komfortní vedení. První poločas táhl mostecké útoky především Petr Glaser a využíval často kombinace s Janem Koptou. Skulinky v obraně soupeře však hledali marně. Přesto ve 26. minutě Jan Kopta dokázal snížit na 1:2. Most byl po odehrané půlhodině konečně lepším týmem, po dalším úniku Kopty postupoval z úhlu na brankáře Vepřovský, ačkoliv ve vyložené příležitosti, prostřelit brankáře nedokázal. Těsně před poločasem zakončoval efektně polo-nůžkami Glaser, míč však prolétl těsně nad břevnem brány soupeře a na branku roku si ještě budeme muset počkat.

Po změn stran se oproti první půli změnila aktivita zejména v křídelních prostorech. Napravo Vepřovský a nalevo Koutecký dokázali rozložit ofenzivní sílu Baník Most-Souš do více prostorů a konečně začaly přicházet jasné šance. V 58. minutě zastavil na hranici ofsajdu v samostatném úniku Džubana praporek rozhodčího, v 65. minutě Koutecký nastřelil bližší tyč při průniku z kraje velkého vápna. V 70. minutě rozjel individální akci z levého beka Vladimír Pátek, po kombinaci s Dolejším se ocitl v jasné příležitosti sám před brankářem Mariánek, ale odkrytou branku přestřelil.

Mariánské Lázně ve druhém poločase hrozily častěji a častěji z protiútoků. Zlepšená hra obrany Baníku se tak často ocitala v individuálních soubojích 1:1, které se však dařilo řešit, několikrát však i s přispěním brankáře Pettíka. V poslední patnáctiminutovce skutečně rostl tlak domácích, které neúnavně hnal i kotel mosteckých fanoušků. V 84. minutě konečně centr Vladimíra Pátka našel za obranou Dominika Dolejšího, který si dokázal zpracovat míč a na dvakrát prostřelit brankáře soupeře. Bylo srovnáno na 2:2 a zápas se stále lámal. Ač v úmorném vedru, Most byl lepší a pomýšlel na úplný obrat. Místo toho však přišla studená sprcha. Opět nenápadná standardka soupeře z vlastní poloviny, míč za obranu, jeden prohraný souboj a jednoduché stržení vedení 2:3 opět na stranu Mariánských Lázní.

V samotném závěru jsme se pokusili hrát vabank, nicméně šance si z brejků vytvořily pouze Mariánské Lázně a zápas tak skončil překvapivou domácí prohrou 2:3.

FK Baník Most-Souš - Viktoria Mariánské Lázně 2:3 (1:2)