FKBANÍK
Most - Souš

A-mužstvo porazilo Štětí a je na čele tabulky Divize

17.09.2020

Ve středeční dohrávce se Štětím mostecké A-mužstvo potvrdilo roli favorita a po vítězství 4:0 se vyhouplo poprvé do čela tabulky Divizní soutěže. O branky se podělili postupně Kopta, Štefko, Popelka a Džuban, brankář Filip Pettík počtvrté v řadě udržel čisté konto. Most má nyní dvoubodový náskok před Českým Brodem a v sobotu hostí opět doma FK Brandýs nad Labem.

Zápas se Štětím dohrávaný kvůli srpnové karanténě soupeře začal pro mostecké ideálně. Již ve 3. minutě zápasu po sérii chyb obrany hostů centroval Petr Glaser a odražený míč pohodlně dorazil Jan Kopta. Další branky přišly až ve druhém poločase, za to v rychlém sledu. V 52. minutě Jan Štefko dorážel penaltu, kterou Dominik Nobst napálil do brankáře. Dvě minuty na to Vít Popelka dotáhl samostatný únik opět Honzy Štefka a jednoduše obhazoval brankáře. V 72. minutě zpečetil výsledek René Džuban čtvrtým gólem do sítě Štětí. Hosté navíc dohrávali od 56. minuty bez vyloučeného Miroslava Müllera.

Baník Most-Souš tak po čtyřech zápasech slaví úspěšný vstup do soutěže. Ke dvěma domácím výhrám nad Neratovicemi a Štětím tým přidal i dvě venkovní vítězství v Březové a na Aritmě a navíc ve všech zápasech udržel čisté konto. Po středečním zápase hráčům tleskalo téměř pět stovek fanoušků. Na divizi parádní návštěva, která si to může zopakovat opět v sobotu. V dalším zápase budeme hostit mužstvo Brandýsa (hraje se v sobotu od 16.00).