FKBANÍK
Most - Souš

A-mužstvo porazilo v přípravě FK Ostrov 4:2

18.07.2020

V sobotu dopoledne odehrálo naše A-mužstvo první utkání nové sezóny, na úvod přípravy porazilo FK Ostrov 4:2. Trenér Petr Johana poslal do hry dvě sestavy, které odehrály každá jeden poločas. Letní příprava tak stále využívá hráče širšího kádru A-mužstva a společně s Juniorkou trénuje v podobném režimu.

Na hřišti v Čepirozích byl Baník Most-Souš celý zápas lepším celkem. Ačkoliv kombinace na lehce podmáčeném hřišti chvílemi vázla, náš tým přeci jen získal střed pole a využíval častějšího držení míče. V prvním zápase sezóny jsme prožili vydařený poločas, kdy jsme šli brzy do vedení po brance Kouteckého z rohového kopu ve 13.  minutě. O deset minut později se po individuální akci krásnou brankou prosadil Vladimír Pátek, chvíli před koncem poté zakončil velmi vydařený poločas mladík Jan Koutecký třetím gólem do sítě FK Ostrov, svým druhým v pořadí.

Do druhého poločasu poslali trenéři komplet obměněnou sestavu a soupeř využil chvilkového zaváhaní mostecké souhry a dvěma góly snížil na rozdíl jediné branky. Po hodině hry nový mostecký celek zaváhal po standardní situace a po rychlém protitoku. Závěr se však na hřišti v Čepirozích opět dohrával podle not domácího celku a za podpory skupiny fanoušků a odborné veřejnosti. Uklidnění přinesla penaltová situace ze 75. minuty, kdy po faulu na Jana Štefka proměnil pokutový kop narátilec Dominik Nobst a upravil tak na končných 4:2.

Příští víkend zajíždí A-mužstvo k přátelskému utkání na hřiště Slovanu Liberec (hraje se v sobotu v Heřmanicích), v prvním zápase se představí i Juniorka doma proti Ervěnicím.

FK Baník Most-Souš - FK Ostrov 4:2 (3:0)

Branky: 13. Koutecký, 25. Pátek, 37. Koutecký, 75. Nobst - 65. (OST), 70. (OST)

Sestava (1. půle): Pettík - Vepřovský, Prokop, Náhlovský, Pátek - Glaser, Čonka - Vávra, Dolejší, Koutecký - Kopta

Sestava (2. půle): Nejedlý - Popelka, Černý Jakub, Vait, Radoš - Nobst, Vaněk - Jurkovič, Zápotocký, Štefko - Džuban