FKBANÍK
Most - Souš

A-mužstvo remizovalo s FK Ústí nad Labem 1:1

05.08.2020

Svěřenci Petra Johany odehráli ve středu v podvečer na Souši úspěšné přípravné utkání, když remizovali s účastníkem Fotbalové národní ligy, celkem FK Ústí nad Labem 1:1, v poločase dokonce vedli. Utkání ve velkém tempu a příjemném srpnovém večeru začali domácí odvážně a vysokým napadáním nutili soupeře k chybám v rozehrávce. FK Ústí, které po většinu zápasu praktikovalo postupně vedený útok tak mělo potíže s přechodem do útočné fáze, zatímco Baník Most-Souš těžil s vysokého napadání a vyšší úspěšnosti soubojů ve středu hřiště.

Přestože si Ústí nad Labem v zápase vytvořilo zřejme více vyložených šancí, Most dokázal získat střed hřiště a překvapivě diktoval tempo zápasu. V prvním poločase se hrál otevřenější fotbal s častějším přeléváním útoků. V 10. minutě po rohovém kopu proměnil závar v úvodní branku Martin Olejník, nebezpečně střílel Dominik Nobst a několik křídelních průniků absolvoval agilní levý obránce Vladimír Pátek. FK Ústí rovněž získávalo nebezpečné standardky a rychlými průniky obranou si vytvářelo střelecké příležitosti. Brankář Filip Pettík si však připsal první nulu letošní sezóny, ve druhé půli chytající Jan Nejedlý pokračoval v úspěšných zásazích a včasnými výběhy mařil další slibné příležitosti soupeře už v zárodku.

Do druhého poločasu FK Ústí prostřídalo kompletní jedenáctku, ale změna obrazu hry se nedostavila. Hrál se vyrovnaný zápas, ve kterém oba týmy přešly na postupné zakládání útoku a hra se zpomalila. V 55. minutě dokázal za FK Ústí vyrovnat Vojtěch Šilhan, který začínal svou fotbalovou kariéru právě v Mostě. Zápas se však poté spíše dohrával. Baník Most-Souš si vypracoval několik závarů před brankou hostů, ale zejména ofenzivní Koutecký nebo Kopta některé střelecké příležitosti prováhali nebo nemířili přesně. Zápas se tak po změně stran v klidnějším tempu spíše dohrával do spravedlivé remízy, ta je určitě cenným skalpem našeho A-mužstva, který snad potěšil necelých 300 diváků v areálu Souše.

FK Baník Most-Souš - FK Ústí nad Labem 1:1 (1:0)