« zpět

A-mužstvo se utká s Chemnitzerem FC

18.06.2021

V sobotu 26.6.2021 odehraje A-mužstvo Mostu poslední utkání fotbalové sezóny. Na stadion Josefa Masopusta přijede německý Chemnitzer FC. Zápas začne v 15:00 hodin a fanouškům bude umožněn vstup na stadion Baníku. Očekává se rovněž příjezd příznivců německého klubu. Pro oba kluby půjde o jeden z prvních zápasů, který bude možné odehrát před diváckou kulisou.

Německý Chemnitzer FC býval slavným klubem východoněmecké éry,  během posledních desetileti let byl pravidleným účastníkem 3. bundesligy, ze které však díky finančním problémům spadl v roce 2018.  Následně klub prošel insolvenčním řízením a jako nový subjekt se ve dvou koronavirových sezónách pohyboval ve středu tabulky německé Regionalligy, tedy čtvrté nejvyšší úrovně. Mezi nejslavnější období klubu patří zisk východoněmeckého titulu v 60. letech minulého století a poté několik postupů od Poháru UEFA v 90. letech, triumfem byl především postup do 3. kola Poháru UEFA přes Boavistu Porto, následně však Chemnitzer FC vypadl s Juventusem Turínem, zejména díky prohře v Itálii.

Náš klub je velmi potěšen, že se podařilo dostat utkání do Mostu před naše fanoušky, kteří tak mají alespoň částečnou šanci spravit si chuť po koronavirových opatřeních, které znemožňovaly běžný fotbalový život. Je zde tedy možnost uzavřít první sezónu našeho obnoveného klubu na stadionu Josefa Masopusta mezinárodním zápasem proti velkému německému klubu.

Podle současných nastavení pro kulturní a sportovní akce bude utkání moci navštívit až 2.000 osob, a to na základě předložení jedné z následujících náležitostí:
- negativní výsledeku antigenního testu
- čestného prohlášení o absolvování organizovaného testování v rámci zaměstnání nebo školní výuky (ke stažení)
- protokol o očkování (nejméně 3 týdny od 1. dávky)
- protokol o prodělání nemoci (v předchozích 90 dnech)
- Vstupné bude standardní 50,- kč.

Utkání zároveň zahájí mezinárodní spolupráci mezi oběma klubu, která se rozběhne se startem nové sezóny. Zejména na úseku mládeže dojde k mnoha společným aktivitám, především však možnost propojení hráčů ve společných trénincích ať už v Mostě nebo Chemnitzu. Série přátelských utkání ve všech věkových kategoriích a účast na vzájemných turnajích mládeže je automatickou součástí dlouhodobého projektu, který plánuje zahrnout i vzdělávání trenérů nebo minimálně návštěvy tréninkových jednotek v Německu. Oba kluby společně žádají o finanční podporu z prostředků Evropské unie, ale jsme rádi, že do aktivní spolupráce jdeme i bez jistoty navýšených finančních prostředků. Oba kluby hledají mezinárodní program.

Mládežnická akademie Chemnitzeru FC patří ke špičkovým centrům Německa. Oba dorosty U19 a U17 se účastní nejvyšší německé soutěže dorostenecké Bundesligy. Pro naše družstva dorostu tedy půjde o náročný test, ale v propojení do talentových týmů máme šanci získat neocenitelné zkušenosti a snad i zážitky. Spolupráce začína spíše u mladších družstev a hned 4.7.2021 cestuje naše U11 na tunaj do Chennitzu. Kluci sice přijdou o část prázdnin, ale těší se na mezinárodní fotbal a souboje s novými protivníky. Na konci léta Chemnitzer FC potvrdil soustředění v našich fotbalových areálech v rámci kterého odehraje i přípravná utkání s našimi družstvy mládeže. 

Pokud tedy máte chuť a příležitost, přijďte shlédnout zajímavý zápas a soplečně s hráči našeho A-mužstva se rozloučit se současnou fotbalovou sezónou 2020/2021.

/files/_news/426/prohlaseni-test-covid-zapas.pdf