FKBANÍK
Most - Souš

A-mužstvo v první přípravě porazilo dorost Teplic 4:3

13.12.2020

Takřka přesně po dvou měsících se opět hrál v Mostě fotbal. A-mužstvo přivítalo k přípravnému utkání teplický dorost a neformálně tak zahájilo zimní přípravné období. Bojovný teplický dorost odehrál běhavé utkání, tedy přesně podle představ trenérů, kteří v současném období především pracují na dohánění kondice. Mostecký tým nastoupil do zápasu se dvěma jednáctkami, kde každá odehrála jeden poločas. V průběhu zápasu jsme vedli již 4:1, utkání se však v závěru zdramatizovalo a závěrečných deset minut se i s pomocí břevna bránil těsný stav 4:3, který zůstal i po posledním hvizdu rozhodčího Petra Černého.

S ohledem na odřeknutí béčka Příbrami, které mělo přijet do Mostu ještě příští víkend, tak utkání s Teplicemi zůstalo jako jediné předvánoční. Tým A-mužstva po opadnutí různých vládních omezení trénuje naplno a dohání manko po dvouměsíčním období koronavirového temna. V prvním zápase od památné výhry v Kladně 3:1, kterou jsme zapsali 10. října,  tak A-mužstvo došlo k další výhře, když oplatilo letní porážku mladíkum z Teplic. Trenér Petr Johana poslal na umělý trávník na Souši hned dvě sestavy, každou na jeden poločas. Zřejmě nezůstane tajemstvím test hráčů Michala Nguyena a Jana Boha, kteří jednají s klubem o možnostech působení v jarní části.

První poločas byl rozhodně opatrnější, více soustředěný, Most hrál nátlakový fotbal a hlídal si brejkové průniky soupeře. Časté přenášení hry dělalo soupeři problémy a Most měl lepší držení míče, avšak příliš šancí si nevytvářel. Ve druhém poločase se hrál naopak uvolněnější fotbal z obou stran, notně přibylo šancí a zároveň i gólů. Připravennost hráčů po dvou-měsíční zápasové pauze logicky nebyla optimální a rovněž zmenšený prostor hřiště UMT na Souši nabádal více k soubojovému fotbalu. První poločas tak rozhodl Vladimír Pátek, když zužitkoval přenesení hry a průnik do pokutového území zakončený střelou ke vzdálenější tyči. Most tak vyhrál poločas 1:0.

Do druhé půle nastoupila mnohem ofenzivnější sestava vedená Dominikem Dolejším, Janem Štefkem nebo Dominikem Nobstem, šancí přibylo. Ale stejně tak i okének v obranné fázi. Fotbal s více šancemi na obou stranách bavil diváky, ale z trenérského pohledu přidělal vrásky. Nejprve ve 48. minutě vyrovnal Petr Janda na 1:1. Dvě minuty na to však Jan Štefko povedeným přímým kopem vrátil vedení zpět na stranu Mostu. V následující dvacetiminutovce byl Most lepší, měl mírnou převahu. Zajímavé útoky však nedotáhl mnohdy díky unáhlenému řešení v podobě nepřipravených střel. V 62. minutě zvýšil na 3:1 Michal Prokop po rohovém kopu a pět minut na to v 67. minutě jsme po brance Jana Boha vedli již 4:1. Bohužel takřka vzápětí, minutu na to v 68. minutě po nedorozumění v obraně, soupeř dokázal snížit na 4:2 brankou Vojtěcha Pokorného.

Teplický dorost během celé druhé půle předváděl sympatický výkon, stále se pokoušel o kombinaci s cílem přehrát soupeře hrou záložníků. Vytvářel si i šance uvnitř pokutového území Mostu, které však nedokázal proměnit díky slabému důrazu v koncovce. Paradoxně Most ve druhé půli těžil více z brejkových situací. Nešťastné bylo rovněž zranění Františka Radoše, díky kterému Most dohrával posledních 15 minut v deseti hráčích. Na zmenšeném hřišti soušské umělky však rozhdoně nešlo o zásadní důvod zdramatizovaného závěru.

V 79. minutě teplický Dominik Procházka zblokoval mostecký roh a vyrazil do brejku, aby na druhé straně hřiště pohodlně tváří v tvář brankáři Nejedlému snížil na 4:3. Samozřejmě poslední desetiminutovka byla hektická a neobešla se bez dalšího klíčového zásahu brankáře Nejedlého a v dalším útoku míčem na břevně naší branky. Utkání jsme však dokázali dotáhnout do vítězného konce a připsat si tak další vítězství na cestě letošní dlouhou sezónou.

FK Baník Most-Souš - FK Teplice U19 4:3 (1:0)
Branky:
 31. Pátek, 50. Štefko, 62. Prokop, 67. Bohó - 48. Janda, 68. Pokorný, 79. Procházka

Sestava Mostu: Pettík - Zůza, Nguyen, Matyáš, Pátek - Čonka, Glaser - Vepřovský, Zápotocký, P. Hlaváček - Džuban
Druhý poločas: Nejedlý - Popelka, Prokop, Olejník, Radoš - Nobst, M. Hlaváček  - Bohó, Dolejší, Štefko - Kopta

FK Teplice U19: Četverik (45. Charvát) - Vacek, Klepáček, Mikulenka, Hadinec - Korselt - Procházka, Hural, Vachoušek, Sinu - Janda