Vítejte na stránkách 
FKBANÍK
Most - Souš

« zpět

A-mužstvo zvládlo utkání v České Lípě a vede tabulku Divize

29.09.2020

Očekávaný souboj prvního se třetím týmem tabulky Divize B skončil bez branek. Mostecké áčko jako lídr soutěže cestovalo v pondělí do České Lípy ke klíčovému utkání, ve kterém dokázalo splnit cíl neprohry a navíc přidalo cenný bod za penaltový rozstřel. Dle slov našeho trenéra Petra Johany, utkání bylo bojovné a mělo náboj. 

V úvodu utkání byl nejblíže vstřelení klíčové branky domácí David Halbich, který pronikl na hranici vápna odkud prudkou ranou zamířil naštěstí pouze do břevna branky Filipa Pettíka. Během celé první půle se bojovalo především o střed hřiště s náznaky šancí na obou stranách. Příležitosti měli Jan Kopta nebo Dominik Nobst, obě však byly v tísni pozorných českolipských obránců. Střely povětšinou z větší vzdálenosti zůstávaly bez úspěchu na obou stranách. Za zmínku stojí střela Dominika Nobsta ve 32. minutě z dvaceti metrů, domácí gólman Plechatý ji vyrazil na rohový kop.

Do druhé půle vstoupili Mostěčtí aktivněji a v šanci se objevil opět Dominik Nobst, jehož střelu Plechatý poslal opět na rohový kop. V závěrečné čtvrtině utkání se obě mužstva pokusila strhnout osud utkání na svoji stranu a útoky rychleji navazovaly a objevilo se více skrumáží a nepřehledných situací před oběma brankami. Deset minut před koncem z iniciativy domácího Jiřího Štajnera vzešla největší šance českolipských, kdy se Halbich dostal až před našeho brankáře Pettíka, který však nadějný pokus bezpečně zlikvidoval. Došlo tak na penaltový rozstřel, kde nám k úspěchu stačily tři proměněné penalty. 

Foto: Arsenal Česká Lípa

Arsenal Česká Lípa - FK Baník Most-Souš 0:0 (penalty 2:3)
Diváku: 515
Sestava: Pettík - Popelka, Matyáš, Olejník, Pátek - Nobst, Prokop - Vepřovský (86. Koutecký), Glaser, Čonka (69. Jurkovič)- Kopta (86. Džuban)

A-mužstvo zvládlo utkání v České Lípě a vede tabulku Divize
._ceskalipa-most01.jpg._johana-ceskalipa.jpg