Áčko porazilo Neratovice 3:0 a jde do čela tabulky

15.08.2021

V sobotním horkém podvečeru se utkaly dva zatím neporažené týmy Fortuna Divize B. Baník Most-Souš toužil po prvním domácím vítězství. Neratovice přijíždely po dvou úvodních výhrách rovněž s velkými ambicemi, obzvláště po letním posílení, kdy jejich řady rozšířily dvě velká jména - Radek Dosoudil a Stanislav Klobása. Horký srpnový podvečer tak nabídnul zajímavý souboj o čelo tabulky, ve kterém Most postupem času začal dominovat a zaslouženě došel k jasnému vítězství 3:0.

Byli to však hosté, kteří si vypracovali jako první jasnou gólovou šanci. Ve 13. minutě naštěstí míc z velmi dobré pozice před odkrytou bránou zamíříl nad břevno a Most se musel v úvodu trochu oklepat. Snažil se však o kombinační hru, kterou se mu dařilo střídavě prosazovat přes křídelní prostory. Na pravém kraji byl vidět především agilní Ondra Novický a levé křídlo ovládl Vladimír Pátek. Dařilo se i oběma středním záložníkům Danovi Kováčovi a Petru Glaserovi a postupem času to začalo být znát. Mostecká záloha začala soupeře přehrávat a tvořily se první šance.

Ve 27. minutě Glaser posadil míč za obranu do blízkosti branky, kam si skrytě naběhl nehlídaný Novický a prokázal velkou technickou zdatnost. V těžké pozici v blízkosti brankáři trefil vysoký míč z voleje přímo do sítě. Most vedl 1:0 a doslova se uklidnil. V závěru poločasu se hrálo převážně na polovině Neratovic a hostující brankář Lukáš Dědek pochytal několik dobrých střel.

Ve druhé půli bylo potřeba těsné vedení potvrdit, což se podařilo hned v 51. minutě, kdy svoji druhou branku zaznamenal opět Ondra Novický, který tak rázně vykročil z plzeňského dorostu do světa dospělého fotbalu. Zápas se dohrával ve velkém vedru ve slabším tempu, ovšem ve velké technické kvalitě, kterou předváděly oba celky. Diváci mohli sledovat snahu o oboustranně kombinační fotbal. V 71. minutě potvrdil už jasnou mosteckou převahu třetí brankou Jan Kopta.

FK Baník Most-Souš - FK Neratovice 3:0 (1:0)