Áčko v krasném zápase bohužel prohrálo na Kladně 3:4

19.09.2021

Po sobotní přestřelce zůstaly bohužel všechny body na Kladně a naše A-mužstvo si připsalo první divizní prohru v sezóně. V dramatickém zápase na Kladně jsme vedli, pak prohrávali, pak sahali po vítězství, ale nakonec prohráli 3:4. Pro diváka parádní zápas, pro samotné aktéry bohužel zbytečné chyby a nedotaženosti, které teď s odstupem jistě mrzí. Most podal velmi dobrý výkon a potvrdil vedoucí pozici v soutěži, nicméně domácí byli bojovnější a z rychlých protiútoků vytěžili maximum.

Skóre otevřel hned ve 4. minutě Kopta, když využil chyby v rozehrávce kladenských stoperů, Most získal střed pole a kombinoval povětšinou na útočné polovině. Domácí však po čtvrthodině hry dokázali předvedli několik rychlých protiútoků, ze kterých se Most nepouřil a v 19. minutě v jasné šanci musel faulovat brankář Pettík a následnou penaltu proměnil kladenský Balšánek. Bohužel pro nás Kladno udrželo vyšší nasazené tempo o pět minut později se opět po rychlém průniku do naší rozhozené obrany ujalo vedení 2:1. Most částečně změnil styl hry a přímočařejší hrou získal zápas opět pod svojí kontrolu. Hned ve 26. minutě vyrovnal Popelka na 2:2 do konce poločasu jsme měli velké šance převážně my. Hlaváček, Kopta, ani Glaser však nadějné akce do gólu neproměnili.

Po změně stran začal Most opět převahou, Kladno však dále hrozilo pouze z brejkových situací, které jim však v sobotním dopoledni vycházely skutečně náramně. Oba týmy se hnaly za vedoucím gólem. Kladno vycházelo z pevné defenzívy a rychlých brejků, Most musel tvořit hru a okénka v obraně se občas objevovala. V 64. minutě Kladno dokázalo zúročit brejk po našem rohovém kopu a dostalo se do vedení 3:2. V 77. minutě však dokázal vyrovnat Kopta na 3:3, když využil několikerý průnik Novického do vápna soupeře. V tento moment jsme jasně mysleli na definitivní otočku zápasu a stržení zápasu na naší stranu, neboť Most byl herně lepší a vytvářel si dostatek pološancí. Jenže v 86. minutě Kladno dokázalo vytěžit skutečně maximum, další dotažený brejk poslal domácí opět do vedení a Baníku zbývalo už proklatě málo času na zvrat. Přesto se Honza Kopta ještě jednou dostal do samostatného úniku, ovšem tváří v tvář brankáři na konci zápasu neuspěl. Kladno tak těžký, rychlý a fotbalově kvalitní zápas vyhrálo 4:3.

SK Kladno - FK Baník Most-Souš 4:3 (2:2)