FKBANÍK
Most - Souš

Áčko v mezinárodní přípravě porazilo Neugersdorf 3:2

26.07.2020

Namísto původně plánovaného FC Slovan Liberec B, jehož kádr je v karanténě, odehrálo naše A-mužstvo další přípravné utkání proti německému FC Oberlausitz Neugersdorf, účastníka německé Oberligy, tedy páte nejvyšší úrovně. Po  dvou brankách Glasera a Popelky dokázalo zvítězit 3:2, ačkoliv z jasné převahy mohlo vytěžit více branek a vyhrát vyšším než jednogólovým rozdílem.

Trenér Petr Johana využil utkání stále ke zkoušení optimální sestavy a zřejmě i proto jasné poločasové vedení 3:0 jsme nedokázali po změně stran dále navýšit, ačkoliv šancí bylo stalé dostatek. Zarputilý soupeř předvedl typickou německou odhodlanost a zdánlivě ztracený zápas dokázal v závěru zdramatizovat. Mostečtí cestovali k utkání do horského prostředí Lužických hor, ale ani v Heřmanicích se nevyhli ostrému červencovému slunci. Přesto se hrál intenzivní fotbal s množstvím soubojů. FC Oberlausitz Neugersdorf prochází částečnou proměnou kádru a do utkání nevstoupil nejlépe. Již po 10 minutách hry otevíral skóre Petr Glaser a vtiskl tak režii utkání do rukou mosteckých. V prvním poločase přidali další branky Vít Popelka a znovu Petr Glaser.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, baníkovci však přestali proměňovat i vyložené příležitosti. Po snížení na 1:3 tak utkání dostalo nový náboj, ačkoliv Neugersdorf v sobotu neměl kvalitu na významný zvrat v utkání, přeci jen dokázal v závěru zdramatizovat, když po závaru před brankářem Nejedlým dokázal snížit až na rozdíl jediné branky. Závěru utkání už však opět dominoval Most a zaslouženě uhájil vítězství 3:2 v prvním mezinárodním zápase.

FC Oberlausitz Neugersdorf - FK Baník Most-Souš 2:3 (0:3)
Branky: 10. Glaser, 23. Popelka, 37. Glaser
Sestava (4-2-3-1): Pettík (45. Nejedlý) - Vepřovský, Náhlovský (45. Olejník), Prokop, Pátek - Nobst, Vaněk (60. Dolejší*) - Vávra, Glaser, Koutecký (45. Popelka) - Dolejší (45. Džuban)