FKBANÍK
Most - Souš

Áčko vyhrálo v Březové a vstoupilo do Divize vítězně

29.08.2020

Vydařená úvodní dvacetiminutovka stačila k plnému bodovému zisku na půdě Olympie Březové, Baník zde vyhrál 2:0 po gólech Vládi Pátka a Dominika Dolejšího a připsal si první body do tabulky. Příští týden doma přivítá FK Neratovice/Byškovice, dohrávka se Štětím je na programu ve středu 23.9., týden po termínu 2. kola MOL Cupu. Sezóna Baníku Most-Souš se rozeběhla naplno.

Ideální vstup do zápasy prožili baníkovci v Březové, Vladimír Pátek vydařenou střelou prostřelil domácího brankáře na bližší tyči a Most se tak brzy uklidnil. Úvod zápasu zcela ovládl, dále hrozil ze standardních situací, zejména z rohů a ve hře dominoval v kombinaci. V 18. minutě dostal míč za obranu Dominik Dolejší a únik do vápna dotáhl kličkou brankáři a pohodlným zakončením do prázdné brány. Chvíli na to, průnik Honzy Štefka pokutovým územím volal po penaltě, ale rozhodčímu se zřejmě matně hrajících domácí poněkud zželelo.
Závěr plní půle doplnili i mostečtí fanoušci, kteří se menší pyro-show připomněli a vytvořili doslova horkou půdu před branářem Pettíkem, jehož branku zahalila dýmovnice. Nicméně žádná pyrotechnika nedopadla na hrací plochu, hra tak pokračovala svým spádem a v prvním poločase Most skutečně ovládl Březovou.

Po změně stran bohužel tempo polevilo. Vynucené střídání Dominika Dolejšího přeci jen pozměnilo ofenzivní plány. Tempo zápasu pokleslo. Naopak domácí Olympia Březová zřejmě po důrazném poločasovém pohovoru se pokusila o zvrat nebo alespoň korekci výsledku. Baník tak získával možnosti brejkových situací, nedokázal však vymyslet tu správnou finální přihrávku a většina dobře rozjetých protiútoků končila v okolí velkéh vápna soupeře. Přesto v 58. minutě šel do jasné šance Jan Kopta, v samostatném úniku se dostal ve vápně do vhodné palebné pozice, přesto volil poněkud obtížnou přihrávku na Honzu Štefka, obránci pak dokázali situaci zblokovat.
Bohužel tato akce byla ze strany Baníku ve druhé půli ta největší, zbytek zápasu se spíše dohrával. Časteji hrozili domácí, ale pouze nákopy z větší vzdálenosti, se kterými si mostecká stoperská dvojice Marek Vait, David Matyáš ve spolupráci s brankářem Pettíkem dokázala poradit.

FK Olympie Březová - FK Baník Most-Souš 0:2 (0:2)