Áčko vyhrálo v České Lípě 1:0 a veze veledůležité body

04.09.2021

V souboji prvního s druhým uspělo mostecké A-mužstvo a na hřišti České Lípy zvítězilo nejtěsnějším rozdílem 1:0. Střelcem branky byl Jan Kopta , když se ve 43. minutě odvážně pustil do šestnáctky domácích a poslal míč za záda brankáře Plechatého. Ve druhém poločase jsme se místy dostali i pod větší tlak, ale cenné vítězství v dramatickém druhém poločase uhájili a zamířili opět do čela divizní tabulky.

Průběh utkání měl rozdílný první a druhý poločas. V úvodním dějství byl jasně lepší Baník, ve druhém poločase se domácí hnali za vyrovnáním a naštěstí vyrovnávací gól nevydolovali. V obou poločasech se však hrálo technicky i kondičně náročné a kvalitní utkání, kterému nechyběly ani dramatické momenty. Lze říci, že v prvním poločase byl Most jasně lepším týmem, vytvářel si šance a před přestávkou jednu z nich zaslouženě proměnil Honza Kopta.

Úvod druhé půle byl stále v režii Mostu, ale houževnatost domácích hráčů se zvedala zejména s prostřídáním a příchodem mladších, rychlejších a běhavějších hráčů. V poslední fázi si Česká Lípa vytvořila souvislý tlak a toužila po vyrovnání. To však mostecký tým nedopustil a z Lípy odváží důležité vítězství.

Arsenal Česká Lípa - FK Baník Most-Souš 0:1 (0:1)
Branka: 43. Kopta
Sestava Mostu: Pettík - Popelka, Nguyen, Petržílka, Pátek - Kováč, Nobst - Novický (74. Vaněk), Glaser (68. Prokop), Hlaváček (74. Čonka) - Kopta (90. Jurkovič)