FKBANÍK
Most - Souš

Áčko vyhrálo v Kladně a vede Divizi o pět bodů

11.10.2020

Mostecké áčko zvládlo utkání na půdě třetího Kladna, zvítězilo zde 3:1 a dále pokračuje nadějnou sezónou. Těžký zápas v Kladně se zlomil až v poslední desetiminutovce, kdy jsme možná i se štěstím strhli vedení na svou stranu. Na uvodní branku Kopty našlo Kladno odpověď ihned po minutě hry, na dvě branky Michala Prokopa a Vládi Pátka už na konci odpovědět nedokázalo. Fotbal nyní nastupuje na minimáně 2-týdenní přerušení zápasů z důvodu koronavirových omezení, očekávané derby s Chomutovem plánované na příští víkend je prozatím odloženo na neurčito.

Souboj velkých měst, kde fotbal už celou dekádu pláče, byl pro dění v divizi B dost důležitý. Lépe ho zvládl v Kladně spojený celek Mostu a Souše, který díky skvělé závěrečné desetiminutovce a dvěma brankám zvítězil nakonec 3:1.

Paradoxem zápasu bylo, že ač na něj nesměli diváci, byla tady asi nejhlučnější atmosféra za poslední dobu, protože kotel mosteckých hooligans se postavil na mříž u zimního stadionu a fandil odsud. Pořadatelé s nimi měli dost problémů, hlavně o přestávce, kdy po vhození několika dělobuchů lezli na mříž a schylovalo se k většímu konfliktu. Zasáhnout tak musela hlídka Policie ČR a někteří nakonec skončili i v poutech, když se pokusili vniknout na tribunu.

Na hřišti hra odpovídala tomu, jak důležitý zápas se hraje. Nikdo nechtěl udělat chybu. Mírně favorizovaní hosté byli silnější na balonu, ale zase vyrobili několik chyb v rozehrávce a chytře hrající Kladno chodilo do brejků. Oba brankáři měli do pauzy jeden těžký zákrok. Nejprve domácí Vokoun vykopl ránu Kopty a na druhé straně chytil Filip Pettík po rohu střelu aktivního Tótha i dorážku navrátilce do sestavy Javorka.

Úvod druhého poločasu přinesl góly a pod oběma byl podepsán kladenský obránce Javorek. Obnovenou premiéru v A týmu odstartoval špatně, když hlavou nešťastně nalil míč Koptovi, který lobem nezaváhal a poslal Most do vedení. Jenže hned z protiakce si právě Javorek naskočil na Čížkův centr z rohu a vyrovnal! Mostečtí mohli zápas rozhodnout dvacet minut před koncem, když po pěkné akci pálil Glaser do tyče. Smutnit nemuseli, poslední desetiminutovka patřila jim. Jejich radost odšpuntoval Michal Prokop, který se trefil zpoza vápna a s mírnou tečí obrany neměl Vokoun naději. Poté dal hostům definitivu nádherným obstřelem z rohu vápna do šibenice kapitán Vladimír Pátek.

SK Kladno – Baník Most/Souš 1:3 (0:0).
Branky: 50. Javorek – 49. Kopta, 81. Prokop, 84. Pátek.
Most/Souš: Pettík – Vait, Matyáš, Olejník, Pátek – Vepřovský (78. Čonka), Nobst, Popelka, Prokop – Glaser, Kopta (86. Džuban).
Kladno: Vokoun – Javorek, Pechr, Hanzlík (54. Růžička), Ježdík – Donát - Čížek, Holub, Procházka (78. Dejčmar), Pospíšil – Tóth (85. Neuberger).