Áčko zabralo v Březové a veze hladkou výhru 3:0

08.08.2021

Ve druhém kole divizní soutěže se našemu A-mužstvu podařilo odčinit úvodní domácí neúspěch se Štětím a z těžké půdy Olympie Březová veze jasnou výhru 3:0, když se postupně trefili Dominik Nobst z penalty, ve druhé půli pak Dan Kováč a David Vepřovský. Ačko tak má po dvou kolech 4 body a příští víkend přivítá zatím neporažené Neratovice.

V Březové na nás čekalo nestandardně užší hřiště, na kterém domácí tým těží především ze standardních situací, které má na netypické šířce hřiště dobře secvičené. Most však začal výborně a hned v úvodu si vypracoval dvě velké šance, ve kterých byl Jan Kopta velmi blízko první brance. Domácí tak přeci jen ztratili suverenitu načerpanou z úspěšné remízy na Kladně v prvním kole a hrál se spíše bojovný fotbal se situacemi před oběma brankami. Nervózní úvod tak utnula až penalta v 19. minutě. Michal Nguyen krásným pasem přenesl na Vladimíra Pátka, který jedním dotekem vyslal do pokutového území Honzu Štefka, jeho zpětnou přihrávku převzal Petr Glaser a byl podražen domácím obráncem. Penalty se ujal Dominik Nobst a prudkou ranou bezpečně proměnil.

Březová do konce prvního poločasu hrozila především z avizovaných standardek. Potrápilo nás především několik sérií rohových kopů, ve kterých brankář Filip Pettík musel využít své výšky a v mnoha soubojích jít ostře do klubka hráčů.

Po změně stran se hra více uklidnila a Most nabíral dominanci. Přesně po hodině hry bylo zřejmě rozhodnuto. Již za vytrvalého deště potáhnul Honza Štefko míč do vápna, našel Honzu Koptu, který nahodil před branku a Dan Kováč uklidil k tyči kolem brankáře, který nestačil zareagovat. Branka je dobře vidět na záběrech serveru TV.com. O dvacet minut poději, tedy v 78. minutě bylo rozhodnuto definitvně. Akce po levé straně hřiště protáhl Honza Štefko do dalšího průniku do vápna soupeře a krásně servíroval na zadní tyč pro Davida Vepřovského, který jednoduše zakončil.

Baník Most-Souš tak dosáhl na jednoznačné vítězství 3:0 po velmi dobrém, poctivém a bojovném výkonu. Tým tak velmi dobře zaregoval na trápení z prvního kola a vrátil se zpět mezi favority soutěže.