« zpět

Áčko ztratilo dvoubrankové vedení a na Aritmě remizovalo 2:2

23.08.2021

Trochu nepovedený zápas odehrálo A-mužstvo v sobotu v Praze na Aritmě. Ve druhém poločase si vypracovalo již dvoubrankový náskok, který však bojovný soupeř dokázal srovnat dvěma vydařenými rohovoými kopy. Ačkoliv Most během celého zápasu herně dominoval, bohužel nedokázal velmi nadějně rozehrané utkání dotáhnout do vítězného konce. Na čele tabulky divize nás tedy opět vystřídaly FK Neratovice. Za týden v sobotu přivítáme doma FK Brandýs.

Ačkoliv kádr A-mužstva trápí řada zranění, na Aritmě nastouoila očekávaná sestava s Víťou Popelkou na pravém kraji obrany a navrátilcem Honzou Štefkem na levém křídle. Už v prvním poločase si Most vytvořil jasnou převahu a soupeř odehrál takřka celý zápas v obranném seskupení, v odborných kruzích označovaném jako defenzivní blok. Nicméně gólově jsme se prosadili až po změně stran. Nejprve proměnil penaltu Petr Glaser po jasném faulu domácího obránce Krupičky. V 67. minutě pak zvyšoval rychlonohý Popelka po asistenci Dana Kováče. Bohužel však v následující desetiminutovce sklapla tak zvaná Csaplárova past. Aritma díky dvěma rohům v rozmezí 5 minut dokázala srovnat krok. Nejprve v 73. minutě si srazil do vlastní brány míč Jan Kopta, v 77. minutě opět po rohu vyrovnával Jáša. V závěru nadšeně bojující soupeř už dokázal cennou remízu ubojovat. 

Foto: SK Aritma

SK Aritma Praha - FK Baník Most-Souš 2:2 (0:0)
Branky:
 50. Glaser, 67. Popelka - 73. vlastní, 77. Jáša
Sestava Mostu: Pettík - Popelka, Nguyen, Novák Pátek - Kováč, Matyáš - Novický (82. Jurkovič), Glaser (70. Hlaváček), Štefko - Kopta

Áčko ztratilo dvoubrankové vedení a na Aritmě remizovalo 2:2