Áčko zvládlo domácí utkání s Tatranem Rakovníkem výhrou 6:1

04.10.2021

Sobotní divizní odpoledne dopadlo dle očekávání a v zásadě bez komplikací. Mostecké A-mužstvo si poradilo s posledním celkem tabulky a Tatran Rakovník porazilo jasně 6:1. Rakovník tak nadále zůstává bez jediného bodu, naše áčko stíhá na čele vedoucí Neratovice, které mají dvoubodový náskok. Jasná převaha se v příjemném sobotním odpoledni na Souši projevila zhruba po půlhodině hry, kdy jsme v rozmezi 10 minut vsítili tři branky, z toho dvě z penalt. Skóre otevřel Petr Glaser po stažení Honzy Kopty, kterého obránce Hradecký jasně stáhl k zemi při centrovaném míči. Tři minuty na to jsme kopali penaltu znovu když pronikajícího Štefka podrazil obránce. Do třetí penalty po dalších zhruba dvou minutách už se jinak přesně pískajícímu rozhodčímu nechtělo, ačkoliv Petr Hlaváček byl při svém postupu velkým vápnem zřejmě také podražen.

Nicméně ve 33. minutě, tedy pasáži hodně bohaté na brankové situace, hosté zúročili rychlý brejk, kdy se po našem rohu vyrojil protiútok tří na jednoho obránce, který Rakovničtí na hranici ofsajdu dotáhli ke snížení na 2:1. Zápas však vrátil do správných kolejí hned tři minuty na to Petr Glaser se svojí klidnou a umístěnou střelou do odkryté poloviny branky brankáře Žuleviče. Do poločasu se trefil ještě Honza Kopta, zvýšil tak na 4:1 a bylo rozhodnuto.

Do druhého poločasu trenéři hodně prostřídali sestavu, využili postupně všech 5 možných střídajících a po úterní vítězné předehrávce ve Slaném jsme trochu odpočívali. Ačkoliv jsme na soupeřovu branku vystřelili celkových 22 střel, další branky už přibývaly pozvolna a trochu upracovaně. V 57. minutě se trefil Jan Vaněk a v 64. minutě konečně také Dominik Nobst. Do zápasu se dostal i nadějný dorostenec Honza Skurovec, který si odbyl debut v divizní soutěži. Jeho průnik obranou záhy překonal i brnkáře Žuleviče, leč rakovnická obrana dokázala odvrátit z brankové čáry.

Příští víkend zajíždí naše A-mužstvo do Českého Brodu, hraje se od 15:00 hodin.

FK Baník Most-Souš - Tatran Rakovník 6:1 (4:1)