FKBANÍK
Most - Souš

Baník Most-Souš - FK Neratovice 2:0, další domácí vítězství v sezóně

05.09.2020

Ačko v sobotním odpoledni zvládlo náročné utkání s FK Neratovice/Byškovice a v deštivém počasí zvítězilo 2:0 po brankách Nobsta a Popelky. Po dvou zápasech Divize máme šest bodů za dvě dvougólové výhry a čeká nás dohrávka se Štětím, která je na programu ve středu 16.9. od 16:30 hodin na Souši.

Proti Neratovicím začal Baník aktivně a od úvodních minut si vytvořil převahu, která přešla i v trvalejší tlak a sérii střeleckých příležitostí, jasná šance však nepřicházela. V 18. minutě pronikal do vápna rychlonohý Jan Štefko a ačkoliv mu míč zdánlivě utekl od kopaček byl nepochopitelně stažen obráncem z čehož rezultovala penalta, kterou proměnil Dominik Nobst a oslavil tak návrat do sestavy po svalovém zranění. Most se dále pokoušil o nátlakou hru, ale vytrácela se přesnost a množství centrů do vápna vyšlo povětšinou naprázdno. S koncem prvního poločasu Neratovice vyrovnaly hru a důležité zásahy si začal připisovat i mostecký brankář Filip Pettík.

Po změně stran se bohužek obraz hry otočil zcela. Za vytrvalého deště začal Baník spíše bránit a Neratovice získaly převahu, při které využívaly chyb v rozehrávce domácích hráčů. Těžknoucí terén nutil hráče k větší opatrnosti a pozemní kombinace přešla spíše ve vzdušné souboje a nakopávané míče. V této fázi skutečně Neratovice těžily více ze hry, neboť výšková převaha byla na jejich straně. V 64. minutě Filip Pettík podržel svůj tým, když vyblokoval samostatný únik a v jasné šanci skvělým zákrokem zlikvidoval největší šanci hostů na vyrovnání. Chtělo by se říct, že od tohoto momentu Most přeci jen začal znovu kombinovat a držet míč na zemi, což přineslo záhy úlevu v podobě druhé branky. V 71. minutě Honza Štefko opět nasadil do úniku, prosadil se do vápna a od brankové čáry servíroval před prázdnou bránu pro Víťu Popelku, který ač tísněn, dostal míč do sítě a Most vedl 2:0.

V závěru utkání se těžký boj dvou vyrovnaných soupeřů dohrával, Baník kontroloval hru a podařilo se mu vyrobit ještě několik standardních situací, sporadické šance Neratovic většinou končily na skvěle hrajícím Davidu Matyášovi, který perfektně nahradil absence v sestavě na pozicích stoperů. V závěru utkání již větší šance  ani na jedné straně nevznikly.

FK Baník Most-Souš - FK Neratovice/Byškovice 2:0 (1:0)
Branky: 19. Nobst, 71. Popelka
Sestava: Pettík - Vepřovský (89. Zůza), Matyáš, Vait, Pátek - Nobst, Čonka - Popelka, Glaser, Štefko (84. Vávra) - Kopta (69. Džuban)