Vítejte na stránkách 
FKBANÍK
Most - Souš

« zpět

Baník Most-Souš odstupuje z poháru MOL Cup, utkání proti Českým Budějovicím klub hrát nebude

15.09.2020

Vedení klubu společně s hráči a trenéry A-mužstva s lítostí oznamuje všem fanouškům a příznivcům klubu, že klub odstupuje ze soutěže MOL Cup a k utkání proti Českým Budějovicím nenastoupí. Jedno z nejtěžších rozhodnutí v novodobé historii klubu bylo učiněno s ohledem na současná koronavirová opatření a vysoké riziko nucené karantény.

Povinné testování hráčů, členů realizačního týmů a osob podílejících se na organizaci zápasu s sebou nese vysoké nebezpečí, že byť jeden jediný pozitivně otestovaný jedinec uvrhne do povinné karantény poměrně vysoký počet osob a omezí chod klubu na úrovni dospělých i mládeže. S ohledem na profesní a soukromý život hráčů, kteří nejsou fotbalovými profesionály, přistoupil klub k těžkému rozhodnutí neabsolvovat rizikové utkání s Českými Budějovicemi ve 2. kole MOL Cupu. 

Od počátku fotbalové sezóny vnímá klub a především hráči A-mužstva obrovskou podporu od fanoušků, kteří vzali nově vzniklý fotbalový subjekt v Mostě za svůj a hrdě se hlasí zpět ke svému klubu. O to těžší je nyní oznamovat rozhodnutí, že fotbalový svátek pro obnovený klub na mosteckém stadionu v podobě souboje s ligovým týmem se zatím odsouvá na neurčito. Nicméně cítíme, že klub vykročil dobrým směrem k návratu do fotbalové rodiny předních českých klubů a rozhodli jsme se pro pragmatický přístup ve vztahu k soukromému životu hráčů i sportovně rozběhnuté současné sezóny.

Ačkoliv se zcela určitě jedná o nepopulární rozhodnutí, které zklame fanoušky a příznivce našeho klubu, připojujeme se tímto k více jak 13 dalším fotbalovým klubům (a třem dalším v 1. kole), kteří se rovněž rozhodli riziko karanténního omezení nepodstupovat a v současné situaci se soustředit na co možná bezproblémový průběh fotbalové sezóny v nepřehledném koronavirovém období. Žádáme fanoušky o pochopení současné situace.

Profesionální ligové kluby na základě každotýdenního testování všech svých hráčů a trenérů získaly výjimku z povinné karantény celého kolektivu na základě pravidelného testování před každým jednotlivým utkáním. U amatérských týmů bohužel stále platí povinná karanténa pro celý kolektiv v případě pozitivního nálezu byť jediného jedince. 

Klub vstoupil do jednání s hygienickou stanicí s nabídkou série několika testování s cílem ochránit kolektiv a povinně do karantény uvést pouze pozitivního jedince s tím, že zbytek kolektivu by podstoupil opakované testy. Současná zdravotní a hygienická opatření však na naší úrovni žádné výjimky neumožnily a rozestup mezi dvěma testy byl potvrzen na 10 dnů, tak jak stanovují současná nařízení s ohledem na inkubační dobu viru. Klub tímto vylučuje ekonomický kalkul nad vyšší cenou testů, které navíc z poloviny podporuje a hradí Fotbalová asociace (FAČR). Převládlo čistě pragmatické hledisko a ohled na soukromý a profesní život hráčů a trenérů našeho klubu.

Žádáme tímto o pochopení, vzájemné porozumění a těšíme se na setkání při dalších zápasech současné sezóny, která se stále teprve rozbíhá.

Baník Most-Souš odstupuje z poháru MOL Cup, utkání proti Českým Budějovicím klub hrát nebude