FKBANÍK
Most - Souš

Baník Most-Souš porazil Králův Dvůr 2:0 a postoupil do 2. kola MOL Cupu

15.08.2020

Skvělý fotbalový podvečer, perfektní počasí a hlavně výborný výsledek zaznamenal mostecký Baník na úvod sezóny 2020/2021. V 1.kole MOL CUPU jsme porazili silné třetiligové mužstvo FK Králův Dvůr. Obě branky domácích zaznamenal z pokutových kopů Dominik Nobst. Zaplněný stadion na Souši za neskutečné podpory domácích Ultras jsme tak zažili vítězný úvod sezóny a nyní se můžeme těšit na los soupeře v druhém kole.

Začátek zápasu patřil hostům z Králového Dvoru a mostečtí přežili dvě vyložené příležitosti. Nezalekli se však a nadále se snažili o kombinační hru, ze které těžili především standardní situace v podobě rohových kopů. V 15. minutě byl ve vápně faulován Jan Kopta a Domink Nobst proměnil pokutový kop. Po vedoucí brance se Baník Most ještě více uklidnil a stal se vyrovnaným soupeřem. Králův Dvůr se prezentoval přímočaře vedenými útoky, které nutili naše záložníky a obránce do množství zejména běžeckých soubojů, nicméně hra mostecké obrany se v průběhu hry zpevňovala a postuně dokázala akce soupeře elimonovat ve větší vzdálenosti od branky Jana Nejedlého. Po půlhodině hry se Most dostal ke dvěma slibným situacím, jejichž zakončení v nadějných pozicích zmařilo nešťastné odskočení míče.

Druhý poločas přinesl brzy uklidnění, když v 55. minutě rovněž po faulu v pokutovém území zvýšil na 2:0 opět Dominik Nobst. Domácí dále za skvělé podpory mosteckých fanoušků kontrolovali hru a soupeře nepouštěli do dramatických situací, množství centrovaných míčů do vápna pochytal brankář Nejedlý. Most si tak užíval vydařené sobotní fotbalové odpoledne, které směřovalo k postupu do 2. kola MOL Cupu. Los druhého kola proběhne začátkem září.

FK Baník Most-Souš - FK Králův Dvůr 2:0 (1:0)