Béčko na úvod letní přípravy zvítězilo ve Stříbře

19.07.2021

V sobotu 17.7.2021 sehrála v rámci přípravného utkání mostecká juniorka první přípravné utkání nové sezóny s mužstvem TJ Baník Stříbro. V úvodu utkání byli domácí aktivnějším mužstvem, ale přes dobře fungující obranu Mostu si větší příležitost vypracovat nedokázali. První branky se diváci dočkali ve 13. minutě, kdy se po centru Jurkoviče prosadil ranou k tyči Činoveský 0:1. O tři minuty později postupoval sám na branku Jurkovič, kterého bravurním zákrokem vychytal domácí brankář, následná dorážka Radoše orazítkovala břevno domácí branky. V 19. minutě dokázali mostečtí zvýšit své vedení, když se po rohovém kopu hlavou prosadil Bouček 0:2. V následujících minutách si mostecký Jurkovič vypracoval dvě obrovské příležitosti, které bohužel pro mostecké využít nedokázal. Domácí se mohli zpět do utkání dostat v úplném závěru prvního poločasu, kdy podržel svůj tým mostecký brankář Pecháč. Druhý poločas začal tlakem domácích, kteří se nechtěli smířit pro ně s tímto nepříznivým stavem. Největší příležitost si domácí vypracovali v 60. minutě, kdy orazítkovali tyčku mostecké branky. Po této příležitosti mostečtí mladíci již hru a vedení plně kontrolovali. V 79. minutě se po chybě domácího brankáře dokázal prosadit Čonka 0:3, který tak stanovil konečné skóre tohoto utkání.

TJ Baník Stříbro - FK Baník Most-Souš B 0:3 (0:2)
Branky:
13. min Činoveský 0:1, 19. min Bouček 0:2, 79. min Čonka 0:3
Sestava Mostu: Pecháč (45. Pešek) – Činoveský, Bouček (80. Pecháč), Čepek, Cicko – Hlaváček M., Vlach, Smitka (55. Jurkovič), Jansa (30. Čonka), Radoš – Jurkovič (45. Jansa)