Chystá se retro zápas Mostu proti FK Teplice

18.08.2021

U příležitosti letošního výročí 60 let od otevření stadionu Josefa Masopusta připravil klub speciální program na středu 1.9.2021. Dětské sportovní odpoledne okoření zápas fotbalových legend, tedy ligových sestav týmů Baníku Most a FK Teplice z mostecké ligové éry. Retro zápas slavných ligových soubojů proti rivalovi z FK Teplice se odehraje od 18:00 hodin.

Stadion Josefa Masopusta od svého otevření v květnu 1961 zažil mnoho fotbalových bitev, mezi nejslavnější patří jistě souboj s FC Liverpool, který domácí Most prohrál 1:4 a zápas sledovalo přes 11.000 diváků. Návštěva tedy dost podobná ligovým zápasům proti FK Teplice, které se v Mostě odehrály v sezónach 2005/06 až 2007/08. Ten první v srpnu 2005 vyhrál tehdy FK SIAD Most 2:1, úvodní branku vstřelil Tomáš Poláček již v 7. minutě utkání, ta rozhodující padla v 87. minutě. Michal Macek pronikl do vápna, k míči se dostal Radek Čížek a jeho střílený centr si v pádu do vlastní sítě srazil teplický stoper Hunal. Zápas byl tehdy absolutně vyprodán, počet diváků značně převýšil oficiální kapacitu, fanoušci seděli i na střeše budovy šaten.

Ve druhé sezóně 2006/07 se Most s Teplicemi na mosteckém stadionu rozešel s remízou 0:0. Na branky nejbohatší však byl třetí zápas v Mostě, a to ve 3. kole poslední mostecké ligové sezóny, tedy v srpnu 2007. Tentokrát se už v Mostě radovaly Teplice. Čtyři góly v posledních jedenácti minutách několikrát otočily bodové vyhlídky obou soupeřů severočeského derby. Díky přesné trefě teplického Michala Doležala v posledních vteřinách zápasu se radovali z vítězství 3:2 fotbalisté Teplic. Domácí tým přitom dvakrát v utkání vedl, naposledy ještě v 84. minutě. Branky za Most tehdy dávali Jan Procháza a Ondřej Prášil.

Retro zápas ligových bitev
Středa 1.9.2021 od 18:00 na FSJM

Oba kluby se nyní dohodly, že ve středu 1. září odehrají rozhodující bitvu. Utkání legend obou fotbalových klubů završí slavnostní den, který připomene výročí 60 let mosteckého stadionu Josefa Masopusta. Dětské sportovní odpoledne zahájí program na stadionu Baníku už v 15:00 hodin. Pro děti budou připraveny zábavné atrakce i dovednostní soutěže. Návštěvníci si budou moci pořídit fotografie na ploše stadionu, zachytit fotku se slavnými hráči nebo pouze zavzpomínat na slavnější éru mosteckého fotbalu. Od 18:00 hodin bude následně zahájen zápas legend.