Dnes od 17:00 hodin hrajeme MOL Cup proti 1. FK Příbram

07.09.2021

Dnes v 17:00 hodin nastoupíme na stadionu Josefa Masopusta proti 1. FK Příbram o postup do osmifinále Poháru FAČR, který nese název svého sponzora, tedy MOL Cup. Baník Most-Souš tak má druhou šanci nastoupit proti (ex)ligovému soupeři a připomenout poněkud zašlou slávu, kdysi velkého klubu našeho regionu. Před rokem měl náš obnovený klub podobnou šanci pro Dynamu České Budějovice, tehdejší koronavirová opatření však reálné odehraní zápasu zhatila a do utkání jsme hrozbu karantény a povinné PCR testy nemohli nastoupit. 1. FK Příbram v loňském ročníku české nejvyšší soutěže skončila na sestupových příčkách a letos bojuje ve druhé nejvyšší soutěži. V prvním kole Poháru FAČR příbramští přešli přes Admiru Praha, když jedinou branku utkání vstřelil minutu před koncem Tomáš Pilík.

Naše A-mužstvo bojovalo o postup z 1. kola také do poslední minuty, když se v Tochovicích rozhodlo až v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době za nás skóroval David Matyáš. Dvě branky padly i v prodloužení, střelcem byl opět David Matyáš. Domácí Tochovice však pokáždé dokázali vyrovnat. V penaltovém rozstřelu jsme však dokázali zachovat chladnější nervy my.

Dnesní zápas má tradiční vstupné 50 Kč a snížené 30 Kč pro ženy a důchodce. Otevřeny budou dvě pokladny, a to směrem od Tesca a směrem od restaurace Pod Tribunou.