Vítejte na stránkách 
FKBANÍK
Most - Souš

« zpět

Do Mostu přijede Dynamo České Budějovice na zápas MOL Cupu

31.08.2020

Dnešní los 2. kola MOL Cupu svedl náš tým dohromady s ligovým SK Dynamem České Budějovice, které přijede do Mostu bojovat o postup do 3 kola, tedy mezi 32 nejlepších týmů, které budou pokračovat v české pohárové soutěži zvané MOL Cup. Utkání je termínově stanoveno na středu 16.9.2020, kluby však zatím vedou jednání o definitivním dnu i čase výkopu. 

Poslední ligový tým, který navštívil Most byla FC Viktoria Plzeň v roce 2010, která zde vyhrála 4:1 v 1. kole Poháru FAČR, dále v sezóně 2012/13 se mosteckému klubu podařilo po výhře nad Sokolem Brozany dokonce postoupit do 3. kola, kde vypadl s FK Ústí nad Labem po výsledku 0:2. Od sestupu z Gambrinus ligy v roce 2008 se tak bude jednat teprve o druhé měření sil z celkem z české nejvyšší soutěže.

Dynamo České Budějovice je tradiční prvoligový účastník, ačkoliv v sezóně 2019 slavilo postup po čtyřech sezónách strávených ve 2. lize. První sezóna po návratu mezi českou elitu se vydařila neboť Jihočeši hráli do posledního kola o postup do elitní skupiny o titul, nakonec skončili po základní části na 7. místě a v Play-Off o Evropskou ligu vypadli ve dvojzápase s Mladou Boleslaví. Dosáhli tak na nejlepší umístění klubu v novodobé éře tohoto tisíciletí. Své zápasy hraje Dynamo na Střeleckém ostrově, stadionu s kapacitou necelých sedmi tisíc diváků. Trenérem celku je David Horejš.

Vzhledem k souboji s profesionálním celkem nejvyšší soutěže budou muset projít hráči Baníku Most-Souš a realizační tým testem na Covid-19, který tým absolvuje s přiblížením termínu zápasu. Čas výkopu je zatím v jednání. 

Foto: Dynamo České Budějovice

Do Mostu přijede Dynamo České Budějovice na zápas MOL Cupu