FKBANÍK
Most - Souš

Dorostenci odehráli o víkendu zápasy proti Baníku Sokolov

02.08.2020

Neporaženi odešli mostečtí dorostenci z víkendové série proti Baníku Sokolov. V sobotu starší dorostenci U19 a U18 ve spojeném a prodlouženém utkání remizovali v Sokolově 4:4. Utkání se hrálo na 3x 40 minut a trenéři vyzkoušeli až tři varianty sestav. V neděli v Mostě na stadionu Josefa Masopusta se utkali mladší dorostenci U17 a U16 a obě utkání skončila rovněž remízou.

Dorost U19 vyhrál v Sokolově první třetinu 3:1, ve druhém dějství však domácí po individuálních chybách mostecké obrany dokázali vyrovnat. V poslední třetině se již skóre neměnilo.

V zápase mladších dorostenců oba naše dorosty U17 i U16 v zápasech dotahovali, Sedmnáctka vedená trenérem Dušanem Tesaříkem v závěru dokonce sahale po výhře a otočení zápasu, nakonec se však musela spokojit pouze s remízou 2:2. V zápase mladších naopak U16 odcházela s remízou 1:1 spokojena, ačkoliv z tlaku ve druhém poločase dokázala vyrovnat po brance Marka Dirdy a chvíli se cítila i na vítězství. V závěru však se štěstím přežila velké šance soupeře a obranná souhra projde ještě společným tréninkem.

Všechny dorosty vstoupí do sezóny předposlední srpnový víkend, a to velice těžkými zápasy proti pražským celkům. Dorost U19 (a U17) cestuje na Slavii Praha B, o rok mladší ročníky začnou sezómu doma proti Dukle Praha B.