Dorostenci v přípravě těsně prohráli na půdě Ústí nad Labem

09.06.2021

V uterním podvečeru se v ústeckém areálu na Klíši utkali starší dorostenci Ústí a Mostu, kteři od nového ročníku vstoupí do bojů 2. dorostenecké ligy. Ostrý test na závěr současné koronavirem poničené sezóny vyšel lépe pro FK Ústí nad Labem, ovšem mostecký dorost se rozhodně nemusí za svůj výkon stydět, ba naopak. Svěřenci trenéra Dušana Tesaříka zaznamenali za rok obrovský posun vpřed a z těžkých proher minulého léta se dostávají na kontakt svým soupeřům.

U19: FK Ústí nad Labem - Baník Most-Souš 4:3 (3:1)
Branky Mostu:
Charamza, Tomeš, Havlíček
Sestava: Šindelář - Smitka, Sapoušek (45. Duchoň), Výdurek (15. Vlček), Suttner - Radba, Havlíček, Charamza - Neckář (45. Drazinský), Tomeš, Skurovec (45. Hasil)

Most začal utkání lépe, v prvních deseti minutách dominoval a na závěr úvodního dějství dokázal jít do vedení. Bohužel bylo cítit, že vysoké tempo nebudeme schopni udržet po celý zápas, zvlášť v poměrně teplém červnovém večeru. Domácí po slabším vstupu do zápasu po obdržené brance vyrovnali hru a získali střed hřiště. Postupně si vytvářeli i první šance, který začal vychytávat Patrik Šindelář v naší brance. Vysoké tempo hry pokračovalo tentokrát s přeléváním útoků každého týmu. Mostecké výpady táhli Charamza, Skurovec a agilní Tomeš, který zvládal většinu vzdušných soubojů s obranou Ústí. Trochu litujeme zahozených šancí Honzy Skurovce, který dvakrát, ač tísněn, postupoval ze strany sám na branku.
FK Ústí táhli za vyrovnáním především dva individuální výkony, Adam Hradiský a Martin Růžička dokázali postupně přehrát naší zálohu a vytvářeli pro svůj tým čím dál více šancí. Ve 25. minutě došlo k vyrovnání, bohužel po chybě mostecké obrany, kdy FK Ústí skórovalo po našem nepodařeném odkopu. Psychika utkání se otočila a Most se začal více a více bránit. Do konce poločasu FK Ústí přidalo další dvě branky, jednu po skrumáži a před poločasem po krásné šibeniční střele.

Po přestávce se Most dokázal vráti ke své aktivní hře a zápas se hodně vyrovnal. Rychlost a tempo se sice snížilo, přesto ale oba týmy střídavě utočili na obě branky a hrál se poměrně koukatelný fotbal. Ve druhém poločase se povedlo střídání Vojty Hasila, lterý oživil pravou stranu a společně se Šimonem Suttnerem začali opět zatápět před ústeckou brankou. Několik hodně vydařených centrů nebo finálních přihrávek do vápna nedokázali útočníci Duchoň a Tomeš smysluplně nalézt a zakončit. V 65. minutě proto Hasil vyrazil do samostatného průniku do vápna, kde byl podražen a Dan Tomeš z penalty snížil na 2:3.
Most se nadechoval k závěrečnému tlaku a vytvářel si další polo-šance. Nezapomínejme však na FK Ústí, které mezitím několikrát naváželo míč do otevřené mostecké obrany a Patrik Šindelář musel čarovat i mimo své vápno v dlouhých trochu kondičních výbězích mimo své vápno. Toto se nám stalo osudným v 75. minutě, kdy Ústí dotáhlo brejk do další přihrávky za obranu, z čehož po několika nešťastných obranných operacích rezultovala penalta, ze které šlo Ústí opět do dvoubrankového vedení.

V poslední desetiminutovce po pitném timeoutu (neboli Trinkenpause) úřadoval Most. V 82. minutě snížil Honza Havlíček decentním lobem ala Karel Poborský, kterým přehazoval obrovitého brankáře FK Ústí. Po sérii několika rohů se bohužel nejlépe povedlo pouze provedení Jakuba Drazinského, ze kterého šlo Ústí do přímého protiútoku, který skončil po několika vteřinách v náručí našeho brankáře Šindeláře. Z ostatní rohů zbyly jen proměrněné pokusy. Nicméně v poslední minutě přeci jen udeřilo. První odražený míč napálil do obránců Duchoň a následný skákavý odskočený míč napálil Skurovec výstavní střelou do břevna. Mohli jsme vyrovnat, ale budeme si muste počkat ještě do dalšího zápasu.