« zpět

FAČR ukončil sezónu 2020/21, šance na postup je mizivá

05.05.2021

Výkonný výbor FAČR po dlouhých odkladech ukončil fotbalovou sezónou se sdělením, že kluby nebudou ze stávajících soutěží sestupovat, ani postupovat. Druhý rok se tak nijak nemění účastníci amatérských soutěží ani soutěží mládeže. Od léta se bude hrát už "podruhé" nanovo. Náš klub cítí samozřejmě zklamání, po velmi vydařeném vstupu do soutěže jsme drželi pěti-bodový odstup na čele tabulky, tým navíc poctivě trénoval i ve zvláštních online dobách. Na druhou stranu je potřeba uznat, že byla odehrána pouze čtvrtina soutěže a s některými kluby jsme tedy neodehráli ani jeden vzájemný zápas. Týmy na obou pólech jednotlivých tabulek tak zůstávájí již po druhé sezóně za sebou bez sportovních změn. Lepší týmy nepostupují, horší týmy nesestupují a všichni se tedy napotřetí vrhneme do stejné soutěže.

Obnovený FK Baník Most-Souš cítil letos velkou šanci postupu do ČFL, ke kterému jej hnali i skvělí fanoušci a na domácích zápasech se rodila taková dobrá mostecká atmosféra vzájemné podpory a touhy po obnově zašlé slávy velkého českého klubu. Kéž by se tento pozitivní impuls co nejdéle udržel a společně s mládeží, týmem dospělých a mosteckými fanoušky pokračovala tvorba nového silného klubu, který by měl současné koronavirové těžkosti a možná i příkoří překonat. 

Nedohraná sezóna naopak částečně pomohla mládežnickým týmům Mostu. Zejména dorosty bojovaly ve spodních částech svých tabulek a reformující se kádry dorostenců by mohly mít potíže nyní v závěru jara dohánět záchranu. Stejně tak se letos odložila i reforma soutěže 2. ligy dorostu, která právě na letošek plánovala poslat celou polovinu tabulky do nižší soutěže a ze dvou skupin vytvořit pouze jednu celo-českou druhou ligu dorostu. 

V následujících dnech klub zveřejní program letní přípravy. V jednání jsou i přátelská utkání v měsíci červen, stále se však čeká na přehlednější pravidla pro sportování a trošičku vstřícnější postup Vlády ČR vůči dětem a sportovcům.

FAČR ukončil sezónu 2020/21, šance na postup je mizivá