FKBANÍK
Most - Souš

Juniorka remizovala v Horním Jiřetíně

30.08.2020

V sobotu 29.8.2020 odehrála další mistrovské utkání mostecká juniorka, a to derby na hřišti mužstva TJ Sokol Horní Jiřetín. V úvodu utkání zatlačili mostečtí hráči domácí na svoji polovinu a ve dvou obrovských šancích se objevil Jakub Jurkovič, bohužel však pro mladé baníkovce ani jedna šance v gólem neskončila. Postupem času domácí Jiřetín hru vyrovnal a v závěru prvního poločasu si dokázal vytvořit také zajímavou příležitost, kterou zlikvidoval s pomocí obránců brankář Josef Cafourek.

V úvodu druhého poločasu se hrál fotbal ve velkém tempu a hra se přelévala od vápna k vápnu, ale ani jedno mužstvo si v této pasáži větší šanci na skórování nevytvořilo. Domácí v závěru utkání si svojí agresivitou a vyšším napadáním mostecké obrany dokázali vytvořit dvě obrovské příležitosti, které bravurním způsobem zlikvidoval opět brankář Cafourek. Mostečtí vytvářeli spoustu nevynucených chyb v rozehrávce a k ohrožení branky Jiřetína docházelo již jen sporadicky. Za zmínku však stojí nastřelené břevno po centru Jirky Zápotockého.
Po závěrečném hvizdu se tak obě mužstva rozešla smírnou remízou 0:0 a o konečném výsledku tak rozhodl rozstřel z pokutových kopů, ve kterém byl bohužel úspěšnější Jiřetín, a to až v devété sérii.

Sokol Horní Jiřetín - FK Baník Most-Souš 0:0 (pen 9:8)
Sestava:
 Cafourek - Ducháček, Christof, Novák (60 Černý st.), Radoš, Jurkovič, Tykal, Vaněk, Zápotocký (85. Černý ml.), Koutecký (70. Šlégr), Džuban, (60. Wagner)

Vyjádření trenéra Jiřího Lovíška: „Utkání jsme výborně začali, ale toto tempo a kvalitu jsme vydrželi jen část prvního poločasu. Postupem druhého poločasu nás domácí přehrávali, hráli agresivně a vysoko presovali což dělalo naší rozehrávce velké problémy. Ve druhém poločase jsme vytvořili spoustu nevynucených chyb v rozehrávce. Věříme že se naše hra postupem času více ustálí a zkvalitní. Těmto činnostem se budeme tvrdě věnovat v dalším tréninkovém procesu.“