FKBANÍK
Most - Souš

Juniorka zahájila sezónou těsnou prohrou s Krupkou

23.08.2020

V neděli 23.8.2020 odehrálo naše rezervní mužstvo dospělých první mistrovské utkání v podzimní části krajského přeboru. V úvodu utkání byli aktivnější hosté z Krupky, kteří se v 18. minutě po špatné rozehrávce mostecké obrany ujali vedení 0:1. V následujících minutách domácí hru vyrovnali a závěru prvního poločasu si vypracovali dvě obrovské příležitosti na vyrovnání, ale bohužel pro mostecké střeli Zápotockého a Jurkoviče brankou neskončili. První poločas tak skončil těsným vedením hostující Krupky 0:1. Druhý poločas začal skvělě pro hosty, kteří v 50. minutě zvýšili své vedení po rychlém protiútoku podruhé na 0:2. Po této brance převzali iniciativu domácí, kteří se zpět do utkání dostali v 60. minutě, kdy byl sražen v pokutovém území mostecký Christof. Následnou penaltu bezpečně proměnil Zápotocký 1:2. V 69. minutě po pěkné akci nastřelili hosté tyč domácí branky. V závěru utkání si domácí vytvořili územní převahu. Vyrovnat mohla domácí juniorka v 81. minutě, kdy po centru Tykala se sám před brankářem ocitl domácí Koutecký, následná hlavička skončila pouze v náruči hostujícího brankáře. V hektickém závěru se již celkové skóre nezměnilo a tak po závěrečném hvizdu si první vítězství v sezóně připsali hostující hráči z Krupky.

FK Baník Most-Souš  –  TJ Krupka   1:2 (0:1)
Branka: 60. Zápotocký
Sestava: Nejedlý – Zůza (86. Černý ml.), Vait, Christof, Radoš - Jurkovič, Vaněk, Černý (64. Havlín) , Wagner (52. Tykal) - Koutecký, Zápotocký (80. Cicko)

Jiří Lovíšek, trenér   „ Výsledku utkání by slušela celková remíza. V úvodu utkání byli hosté lepší při práci s míčem. Postupně jsme hru vyrovnali a začali si vytvářet i šance.  V závěru utkání jsme si dokázali vypracovat trvalou územní přvahu a  jen škoda že se nám již nepodařilo utkání vyrovnat.“