Vítejte na stránkách 
FKBANÍK
Most - Souš

« zpět

Klub představil nový dres a plán letní přípravy

25.06.2020

Na středeční tiskové konferenci zástupci vedení klubu společně s trenérem A-mužstva Petrem Johanou uvedli koncept nového klubu FK Baník Most - Souš, představili nový dres a předali informace o letní přípravě.

Jednatelé nového klubu Marek Hrvol a Vladimír Wagner na úvod zdůvodnili mediím vznik nového projektu spojeného mosteckého klubu, který spojuje bývalý Mostecký FK a FK Baník Souš, nový klub má ambici získat výhodu spojením sil, hráčských kádrů i společné srukturu a zastavil pozvolny sestup mosteckého fotbalu. Zejména na úrovni mládeže bude mít klub vyšší ambice, stejně tak s A-mužstvem je cílem postup do ČFL, tedy třetí nejvyšší soutěže České republiky.

S ohledem na potenciál mládežnického fotbalu se klub rozhodl postavit i B-mužstvo, které bude výhledově fungovat na konceptu Juniorky, tedy hlavního výstupu pro mladé hráče, kterým by mělo usnadnit úspěšný přechod do dospělé kategorie. Trenér Petr Johana a sportovní ředitel Jan Skýpala se pro B-mužstvo rozhodli i vzhledem k širším možnostem práce s hráčským kádrem rovněž v oblasti tréninku mladých hráčů. 

Zástupce Baníku Souš ve vedení klubu Vladimír Wagner poděkoval členům bývalého klubu Baník Souš za dlouholetý přínos fotbalu v Mostě, kde ve ztížených podmínkách odváděli obrovské penzum práce takřka na dobrovolné úrovni. V nové etapě doufá, že nový fotbalový projekt mosteckého fotbalu je to správné řešení pro zachování, rozvoj a pozdvihnutí kopané ve městě Most a zároveň bude udržovat tradici klubů, která byla vždy dlouhá léta nedílnou součástí kultury města.

Náměstek primátora města Most a zároveň jednatel klubu Marek Hrvol následně představil nový dres od společnosti Nike, který je uveden ve fotogalerii. Klub bude hrát v kombinace modrých, zelených a šedo-červených dresů. První zápasy letní přípravy jsou uvedeny níže. A-mužstvo i Juniorka zahájí letní přípravu společně v pondělí 13.7.2020 v Areálu Souš. Následně se týmy budou připravovat už odděleně. První ostrý zápas FK Baník Most - Souš je na programu v sobotu 15.8. v 1. kole poháru MOL Cup proti Královému Dvoru. První zápas Divize je na programu o týden později, pokud se potvrdí navržené rozlosování, měli bychom začínat doma proti SK Štětí.

A-mužstvo i B-mužstvo budou hrát své zápasy v Areálu Souš, dorosty na stadionu Josefa Masopusta, žákovský úsek využívá tréninkový areál Albrechtická, přípravky poté areál Čepirohy a areál Souš.

Letní zápasový program A-týmu:
18. 7. vs. Sokol Brozany (10:30, Souš)
25. 7. vs. Slovan Liberec B  (11:00, Liberec)
1. 8. vs. Mariánské Lázně (10:30, Souš)
8. 8. FK Hvězda Cheb (11:00, Souš)
15. 8. Králův Dvůr (17:00, MOL Cup, 1. kolo, doma)
22. 8. SK Štětí (1. kolo soutěže, doma)

Klub představil nový dres a plán letní přípravy
._hrvol-dres.jpg._tiskovka-hrvol.jpg._tiskovka-johana.jpg