Vítejte na stránkách 
FKBANÍK
Most - Souš

« zpět

Klub znovuzahájil tréninkovou činnost

25.11.2020

S uvolněním možnosti trénování ve skupinách do 6 osob, klub od pondělí znovu zahájil tréninkovou činnost. S příchodem mrazivých podvečerních teplot začali hráči a trenéři postupně najíždět na pravidelný režim tréninku. Současná situace koronaviru bohužel nijak nenahrává sportovní činnosti. Sportovní kluby zůstávají na okraji dění, překotně ruší a domlouvají zápasy, netrpělivě čekají na informace ohledně obnovení sezóny v podobě mistrovských zápasů. Ačkoliv žádná oficiální informace se zatím nepotvrdila, všobecně se očekává znovu-zahájení sezóny o víkendu 30.1.2021. A-mužstvo by naskočilo do zápasů návazným kolem před podzimním přerušením, tedy proti FC Chomutov.

Hráči v přechodné době vesměs plnili individuální plány. Všeobecně se však plánuje posunutý start zimní přípravy, která by letos netradičně započala již se začátkem prosince. Restart soutěží je zatím předběžne a neoficiálně naplánován na konec ledna. Tudíž zimní přípravné období se tak posouvá o jeden měsíc dopředu a hráče čeká zápasově hodně bohaté jaro.  Zimní přípravu strávíme v areálech na Souši, ve Velebudicích a také na stadionu Josefa Masopusta. Komplikací rozhodně zůstává zákaz vstupu do tělocvičen, což výrazně omezuje trénink a přípravu nejmenších fotbalistů.

Klub a trenéři nicméně současná nařízení respektují a společným cílem je vyhnutí se třetí vlně epidemie. Všeobecně doufáme, že společnost se posouvá k větší odpovědnosti při boji proti šíření koronaviru a spoléhá, že jarní třetí vlna nepřijde. Současná situace je hodně nepřehledná především v souvislosti s plánováním tréninkového procesu a obsazenosti hřišť. Proto se omlouváme všem hráčům i rodičům za možné změny tréninkových časů, které souvisejí s možností využití kapacity hřiště navázané na Protepidemický systém PES.

A-mužstvo začíná zimní přípravu v pondělí 30.11. a má naplánován pravidelný tréninkový režim, které se jen mírně vyhne vánočním svátkům. Do ostrého zápasového provozu A-tým vstoupí ihned po Novém roce, prvním soupeřem by mohl být Slovan Liberec B, který byl v plánu již v letní přípravě, ale na poslední chvíli soupeře nahradil německý Neugersdorf.
Podobně A-dorost zahájí pod vedením Stanislava Hofmanna přípravu v úterý 1.12.2020 a po Vánocích vyrazí do zápasové přípravy. Žákovské týmy budou trénovat na umělé trávě ve Velebudicích a na 10. základní škole v Mostě. 

Přípravky mají bohužel výrazně pozměněný program, nemožnost vstupu do tělocvičen ovlivňuje i pořádání tradičních zimních halových turnajů. S ohledem na umožnění alespoň provizorní tréninkové činnosti klub uvolnil činnost na zastaralé umělé trávě u Stadionu Josefa Masopusta a jedná o možnostech další přípravy na trochu lepším hřišti. Nicméně věříme, že letošní zimu dokážeme překonat i s využitím alespoň provizorních šaten a dostaneme se k pořádnému fotbalovému jaru.

Klub znovuzahájil tréninkovou činnost