Vítejte na stránkách 
FKBANÍK
Most - Souš

« zpět

Klub znovuzískal licenci mládežnického SpSM

10.02.2021

V minulém týdnu získal náš klub licenci Sportovního střediska mládeže (SpSM) a navrátil se tak mezi skupinu podporovaných klubů v systému výchovy mládeže FAČR a Ministerstva školství. Znamená to tedy, že jsme opět certifikovaným klubem na úrovni mládeže, kde klub plní veškerá požadovaná kritéria, a to v několika oblastech. Znovuzískání licence se dalo doslova čekat. neboť klub plní veškeré požadavky pro výchovu mládeže, scházelo pouze napojení na mužstvo dospělých v republikové soutěži, což aktuální účast v divizi dospělých splňuje. Získání statutu SpSM má ovšem vedle finanční složky vliv i na přestupní řád a přináší částečnou ochranu klubu při přestupech mládežnických hráčů. 

Licence sleduje plnění kritérií v pěti oblastech. Základním předpokladem je účast v republikových soutěžích FAČR, ve kterých náš klub na úrovni mládeže figuruje a od léta doplnil i potřebné družstvo dospělých, jak už bylo řečeno výše. Ve druhé oblasti je sledováno tréninkové zázemí klubu, počet tréninkových hřišť, zázemí šaten, tělocvičny nebo osvětlené umělé trávníky. Třetí oblast sleduje trenérské licence, počty kvalifikovaných trenérů a zároveň trenéry specialisty jako například kondiční trenéry nebo trenéry brankářů. V další oblasti kluby předkládají smluvní zajištění své činnosti, kam spadají vlastnické struktury nebo dostatečně smlouvy zajišťující konání mistrovských zápasů v rámci celé jedné fotbalové sezóny. Poslední kritéria už jsou čistě finanční, tedy způsobe vedení rozpočtu a účetnictví.

Předchůdce našeho klubu Mostecký fotbalový klub (MFK) i Baník Most 1909 dlouhodobě patřily mezi páteřní kluby Ústeckého kraji a v tento moment šlo čistě o formální návrat. Přesto jsme rádi, že můžeme prezentovat postupný návrat na ztracená území a po skončení pandemického kritického stavu snad pokračovat ve vzestupu mosteckého fotbalu.

Klub znovuzískal licenci mládežnického SpSM