« zpět

Martin Dolinský přichází jako šéftrenér dorostu

09.07.2021

V pondělí 12.7.2021 započne letní tréninkový kemp pro mostecké dorostence a jejich šéftrenérem bude od tohoto léta Martin Dolinský. Do našeho klubu přichází po dlouholetém a několikanásobném působení v FK Teplice a doplní tak stávající realizační týmy dorostu. Vedle Zdeňka Haška, Zdeňka Kovaříka a Marcela Grunda je Martin Dolinský čtvrtým renomovaným trenérem, který rozšíří mostecké řady během tohoto léta. Snažíme se tak znovu nastartovat tréninkovou píli našich mladých hráčů a naplno využít skutečně skvělé tréninkové podmínky, které Baník Most-Souš má k dispozici. Příchod trenéra, který v minulosti působil jako šéftrenér mládeže FK Teplice a FK Ústí nad Labem má rovněž napomoci ukotvení klubové koncepce, aby se klub vydal dlouhodobě stabilní cestou.

Martin Dolinský dovedl jako hlavní trenér dorost FK Teplice do nejvyšší soutěže, tedy extraligy dorostu, ve které FK Teplice působil od roku 2004 až do sestupu v roce 2018. V teplickém klubu působil na více pozicích, dále především jako šéftrenér mládeže a trenér juniorského B-mužstva. Přechodně působil též u mládeže FK Ústí nad Labem, odkud pochází. Na úseku dorosteneckých družstev v FK Ústí přispěl k velké stabilizaci ústeckého klubu, který nyní v mládeži i dospělých družstev působí velmi ambiciózně. Aktivně byl zapojen také do mezinárodního projektu FK Ústí a Dynama Dresden. Nyní v Mostě snad bude moci podobně přispět k rozjezdu sportovní spolupráce s německým Chemnitzerem FC. 

Držitel nejvyšší trenérské licence UEFA Profi působil poslední sezónu u B-dorostu FK Teplice. V našem klubu bude mít na starosti především propojení spolupráce mezi všemi trenéry dorostu a společnou výchovu nejtalentovanějších hráčů směrem k A-mužstvu. Doplní tak především práci Dušana Tesaříka u nejstaršího dorostu a bude se snažit být správným prostředníkem směrem k trenérům juniorky a A-mužstva. 

Martin Dolinský přichází jako šéftrenér dorostu