Mladší dorost porazil v Korona Cupu FK Varnsdorf

31.05.2021

Po delší odmlce se ke slovu opět přihlásily organizované zápasy. Mladší a starší dorost se účastní stejně jako v minulém roce improvizované mini-soutěže Korona Cup. O víkendu zabodovaly na plno ve dvou zápasech proti Varnsdorfu. Starší dorost U18 vyhrál ve Varnsdorfu v přestřelce 5:4, blýskl se zejména Honza Skurovec, který zaznamenal všech pět branek. Mladší dorost U16 odehrál zápas proti Varnsdorfu v domácím prostředí na stadionu FSJM, ačkoliv prohrával, nakonec došel k vítězství 4:2.

Korona Cup je série přátelských zápasů, kterou si kluby napříč Ústeckým krajem zorganizovaly v kategorii staršího a mladšího dorostu. Organizačně průběhu pomáhá ÚKFS, pořadatelem však je pokaždé domácí klub, který má za povinnost dostát všem koronavirovým opatřením, která umožnila obnovit sportovní činnost. Hráči procházejí každo-týdenním testem a návrat k možnosti hrát regulerní zápasy velmi oceňují.  V prvním kole jsme se utkali v ne příliš vydařených zápasech proti České Lípě, za týden odehrajeme opět dvojzápas s Děčínem a závěrem nás ještě čekají víkendová setkání s FK Ústí nad Labem a FK Teplice.

Nejstarší dorost U19 se již připojil k B-mužstvu a účastní se podobné série v kategorii dospělých. O víkendu B-mužstvo bohužel prohrálo 1:2 v Horním Jiřetíně.
Starší dorost U18 začal ve Varnsdorfu nátlakově a vypracoval si poločasové vedení 4:1. I přes množství šancí dokázal ve druhé půli přidat už pouze jednu branku a utkání se tak řádně zdramatizovalo. FK Varnsdorf postupně stáhl manko až na konečných 5:4. Nicméně naše U18 ve Varnsdorfu zaslouženě bodovala a veze první výhru v post covidové éře.

Mladší dorost U16 odehrál své utkání s Varnsdorfem doma v Mostě na stadionu Josefa Masopusta. Do utkání vstoupila velmi nešťastně, už ve 3. minutě šel soupeř do vedení po vydařené standardce. Už do poločasu však dokázali mladší dorostenci utkání otočit a ve druhé půli přidat další dva góly. V poslední pětiminutovce za stavu 4:1 pro Most šahala naše U16 po pětigólovém vítězství, místo toho však z brejku inkasovala po povedené individuální akci soupeře a zápas tak skončil vítězstvím Mostu 4:2.