Vítejte na stránkách 
FKBANÍK
Most - Souš

« zpět

Most hlásí první posilu - Tomáš Hnízdil z Liberce

05.01.2021

Se začátkem nového roku představujeme první posilu mosteckého A-mužstva, kterou je Tomáš Hnízdil ze Slovanu Liberec. Mladý brankář přichází po ukončení juniorského působení v Liberci a v Mostě by rád zahájil úspěšnou kariéru v seniorském fotbale. 20-letý brankář odešel z Mostu do akademie Slovanu Liberce ve věku mladšího dorostence, po 5-letém působení ve městě pod Ještědem se nyní podařilo dohodnout návrat zpět do Mostu, kde se připojí do kádru A-mužstva bojujícího o postup do ČFL.

"Jsem rád za možnost přesunout se zpět do Mostu a působit v silném týmu a pomoci k obnově celého klubu," sdělil Hnízdil na úvod lednové přípravy, kdy právě brankáři využívají tréninkové hřiště na Souši pro individuální tréninky. Ve Slovanu Liberec absolvoval dvě přípravná období s A-mužstvem, se kterým se účastnil i zahraničních soustředění na Kypru a v Rakousku. Jinak působil jako brankář Juniorky. Vzpomíná rovněž na souboj o postup do extraligy dorostu, kde v barážovém utkání Liberec ve dvojzápase nepřešel přes FK Teplice.

Před prodlouženým jarním programem tak Tomáš Hnízdil doplní aktuální brankářskou dvojici, kterou tvoří Filip Pettík a Jan Nejedlý, což přivítal i trenér Petr Johana, který si pochvaluje rozšíření konkurence a možnost zkvalitnění tréninkového procesu. "Klub pracuje na návratu talentovaných hráčů zpět do Mostu, jsme moc rádi, že Tomáš Hnízdil je jedním z nich. Na jaře nás společně s B-mužstvem čeká opravdu velký počet zápasů a může se stát cokoliv," uvedl Petr Johana.

Klub v současnosti očekává další vývoj pandemie v České republice a zejména rozhodnutí FAČR ohledně pokračování nebo formátu soutěží. Chce být připraven na každou variantu, včetně té aktuální, která stále počítá s dohráním zápasů z podzimu a navázáním celého jarního programu. Nicméně program zápasů zimního přípravného období míří do autu. Klub byl nucen odřeknout úterní souboj s FK Teplice a stejně tak sobotní (9.1.) utkání se Slovanem Liberec B. 

 

 

Most hlásí první posilu - Tomáš Hnízdil z Liberce
._TomasHnizdil-02.jpg._hnizdil-3.jpg