Most po dramatickém závěru ovládl derby s Chomutovem 4:1

27.09.2021

Mostecké A-mužstvo v sobotu na svém stadionu v Souši, před zaplněným hledištěm, svedlo bitvu s FC Chomutov, která díky hattricku Ondry Novického skončila vítězně pro náš tým. Bylo to však dlouhé trápení proti ambicióznímu celku, kde k rozuzlení došlo až dvě minuty před koncem. Za jasným konečným výsledkem bylo hodně námahy, nervů a úmorně vedených útoků, které končily na poctivé obraně Chomutova.

Hrálo se naplno od první do poslední minuty, neboť zápletka vznikla již ve 4. minutě a rozuzlení přišlo až v minutě 88. Hned na úvod zápasu se v nevinném souboji zranil Daniel Kováč a musel odstoupit, chvilkovou početní výhodu Chomutov využil dokonale, Kibal pronikl po levé straně až do vápna, propasíroval míč na střelce Bočka a ten k tyči poslal Chomutov do vedení. Most následně získal herní převahu a hostující tým zatlačil hluboko na svoji polovinu. Šance na vyrovnání však nepřicházely. Naopak Chomutov vyrážel do nebezpečných brejků, z nichž hned dva museli stopeři Michal Prokop a Michal Nguyen hasit za pomoci žluté karty. Nedařilo se, obraz zápasu připomínal úvodní zápas sezóny proti Štětí, který jsme horko těžko zremizovali. Hosté v poctivé defenizívě, Most při obléhání soupeřova vápna marně hledá skulinku pro vznik tutové šance.

Po přestávce Most přidal na rychlosti vedení svých akcí. Konečně vznikaly šance a větší počet standardních situací. Z jedné z nich Petr Glaser trefil tyč, následná dorážka Kopty už byla gólová, ale soupeř ve skrumáži zázračně odvrátil. Chomutovu ubylo i brejkových akcí, vysunutá defenzíva dokázala předskokovat chomutovské akce již v zárodku. Navíc evidentně vadla i pohybová schopnost hostů a tlak Mostu narůstal do dlouho-minutových pasáží. Konečně v 73. minutě to padlo, přetažený centr Popelky sklepnul Kopta před bránu a Novický na-dvakrát konečně prostřelil skrumáž v malém vápně, 1:1 a dobrá čtvrhodina do konce.

Závěrečné pasáži zápasu pomohla střídání Petra Hlaváčka a Lukáše Vlacha, oba dobře zapadli a rozšířili operační prostor Petra Glasera, který odehrál perfektní zápas, kombinace před vápnem soupeře se zrychlila a přišly vydařené střely, který však gólman Zaťko dokázal vytahovat na roh. Nicméně, bohužel už to vypadalo na remízu. Čas se neúprosně blížil ke konci a většina šancí končila povětšinou v obrovské skrumáži před chomutovskou brankou. Přesto ještě jednou Popelka odcentroval a Ondra Novický, 88. minutě, na zadní tyči bez váhaní z voleje střílel a krásná, těžká,  střela skončila za zády hostujícího brankáře, Most vedl 2:1. A dvě minuty na to, ještě jednou Ondra Novický, křikl si o míč na velkém vápně a znovu bez přípravy z voleje pálil přesně do šibenice. Most vedl 3:1 a začal slavit. Psychicky uvolněný tým dohrával ve velké pohodě a na konci nastavení přidal ještě jednu branku, centr Pátka hlavičkoval do sítě Petr Hlaváček a mohlo se skutečně slavit vítězství 4:1.

FK Baník Most-Souš - FC Chomutov 4:1 (0:1)
Branky: 4. Boček - 73. 88. a 90. Novický, 92. Hlaváček
Sestava Mostu: Nejedlý - Popelka, Nguyen, Prokop, Pátek - Kováč (7. Vaněk, 78. Vlach) - Novický, Glaser, Štefko (71. Hlaváček) - Nobst - Kopta