Most si připomenul výročí 60 let stadionu Josefa Masopusta

02.09.2021

Mostecký fotbalový stadion Josefa Masopusta oslavil 60 let a přípomínka kulatého výročí otevření stadionu to nebyla ledajaká. Sešli se ligové sestavy Baníku Most a FK Teplice. Dnes už skutečné legendy obou fotbalových klubů si to po letech znovu rozdaly na ostro. Příjemné středeční odpoledne skutečně gradovalo večerním Retro zápasem, který připomínal zřejmě nejslavnější moment novodobé éry mosteckého fotbalu. Zcela vyprodaný první prvoligový zápas v Mostě, ve kterém v roce 2005 v souboji domácího SIADu Most a FK Teplice zvítězili právě mostečtí fotbalisté těsným poměrem 2:1. Středeční vzpomínkové utkání bylo rovněž tou pravou fotbalovou bitvou mezi dvěma sousedními fotbalovými městy, ve které se do posledního momentu nevědělo jak vše dopadne.

Fotbalový stadion Josefa Masopusta se otevřel přesně 24.5.1961 zápasem proti FC Liverpool. Jarní koronavirová opatření zejména proti shromažďování fanoušků donutila klub odsunout oslavy nebo vzpomínkovou akci až na první školní den, tedy středu 1. září. A celé odpoledne bylo věnováno převážně dětem, kteří si mohli spolu s rodiči projít celou plochu mosteckého stadionu. Kopnout do míče na připravených hřištích nebo využít dětské atrakce v podobě nafukovacích propriet, ve kterých velký úspěch zaznamenaly především zorbingové koule. Klub a především jeho předchozí marketingové oddělení dokázalo dát dohromady celou plejádu historických dresů, které lemovaly hlavní příchod na hrací plochu. Pamětníci tak mohli skutečně zavzpomínat na slavnější éru mosteckého fotbalu. Mladé mostecké fotbalové naděje zase pocítit, že jejich obnovený fotbalový klub má potenciál a šanci se opět drát do vyšších soutěží a prestižnějších soubojů.

Od 18:00 byl zahájen hlavní tahák středečního speciálního dne. Na hřiště nastoupili zřejmě nejsilnější sestavy v historii Baníku Most a FK Teplice. Tendence exhibičního utkání se na misce vah nakláněla na obě strany, neboť obě strany začaly vydávat signály, že by prestižní souboj chtěly vyhrát. Už ve druhé minutě otevřel skóre z penalty Horst Siegl. Deset minut na to srovnal na 1:1 hlavičkou Martin Fenin a po dalších pěti minutách dokázal stejný hráčpo individuální akci Michala Doležala otočit stav na 1:2 pro Teplice, který vydržel až do přestávky.

Druhou půli začal Most mnohem lépe a hned v první minutě srovnal na 2:2 Jaroslav Škoda. Teplice dokázaly strhnout vedení opět na svou stranu, když na 2:3 zvyšoval Pavel Veleba. Záhy vyrovnal na 3:3 hlavičkou Jan Procházka. Teplice se dokázaly ještě jednou dostat do vedení, když se po akci Dragouna trefil Pavel Karlík. Poslední slovo však patřilo přeci jen Mostu. V poslední minutě vyrovnal na konečných 4:4 Martin Boček.

FK Baník Most - FK Teplice 4:4 (pen 4:3)
Branky: 5. Siegl, 31. Škoda, 47. Procházka, 59.Boček - 10. a 17. Fenin, 38. Veleba, 54. Karlík
Sestava Mostu: Martin Svoboda (Jaroslav Beláň) - Jiří Jedinák, Richard Sitarčík, Václav Štípek, Petr Johana, Michal Macek, Horst Siegl, Aleš Škerle, Jan Procházka, Jiří Novotný, Ladislav Jamrich, Jaroslav Škoda, Jaroslav Beláň, Petr Jendruščák, Martin Boček, Tomáš Kulvajt
Sestava Teplic: Martin Slavík - Emil Rilke, Michal Doležal, Dušan Tesařík, Admir Ljevakovič, Jiří Mašek, Martin Fenin, Pavel Verbíř, Jan Rezek, Petr Benát, Petr Voříšek, Pavel Veleba, Pavel Karlík