Most v první přípravě porazil Hvězdu Cheb 1:0

10.07.2021

Fotbalisté áčka Baníku Most-Souš mají za sebou první zápas letní přípravy. V domácím prostředí na Souši porazili Hvězdu Cheb 1:0, když jediným střelcem, který v sobotu dopoledne pálil ostrými byl Daniel Kováč. Most byl od začátku lepším týmem, více kombinoval a držel střed hřiště, v úvodu zápasu měl jasnou dominanci, ze které vytěžil pouze jeden gól. Utkání s postupem času a rostoucím teplem uvadalo na kvalitě a v druhém poločase se zápas mnohdy dohrával, přesto si Most vytvářel dostatek střeleckých příležitostí, správný moment k úspěšné střele však vždy prováhal.

V prvním poločase větral obranu soupeře agilní Petr Hlaváček, jeho rychlý průniky musel Cheb zastavovat pouze za cenu faulů. Do pološancí ve velkém vápně soupeře se dostali Dominik Dolejší a Petr Glaser, ale střely na dlouhou nohu jim nevyšly. Po čtvrthodině hry tak vyšla střela z dálky, Dan Kováč se opřel do odraženého míče a těžko chytatelnou bombou k tyči branky u hospody poslal Most do vedení. V prvním poločase mostecká obrana dirigovaná Rudou Novákem a Michalem Nguyenem příliš starostí neměla. Cheb hrozil především dlouhými indivudálními sólo-průniky, které byly zajímavé pro obecenstvo, ale mostecký defenzíva je ve finální fázo vždy eliminovala.

V utkání dostali příležitost všichni tři dorostenci, Ruda Novák v obraně, Lukáš Vlach ve středu zálohy a Martin Myška na levém křídle, dále pak navrátilec z Plzně Ondra Novický a také Daniel Kováč, který s klubem jedná o možném přestupu z FK Teplice. Ve druhém poločase se na hrotu útoku objevil také Jan Boho, ovšem do svého pověstného tankového průniku se bohužel nedostal. Most ve druhém poločase kontroloval hru, snažil se o postupnou rozehrávku a čekal na vhodnou příležítost k zaslouženému navýšení vedení. Nejblíže byl zřejmě Víťa Popelka, který se bez přípravy opřel volejem do přetaženého míče a hostující brankář krásný fotbalový moment bohužel vyrazil na roh. Baníkovci měli dostatek příležitostí v přehuštěném velkém vápně soupeře, ke kloudné střele se však nepropracovali a tak utkání skončila zřejmě pro oba kluby přijetelným výsledkem v podobě tesné výhry Mostu.

FK Baník Most-Souš - Hvězda Cheb 1:0 (1:0)
Branka: 17. Kováč
Sestava: Nejedlý (Pettík) - Popelka, Nguyen, Novák, Radoš (Zůza) - Kováč (Vávra), Novický - Myška (Vepřovský), Glaser (Vlach), Hlaváček (Jurkovič) - Dolejší (Bohó)