« zpět

Most začne novou sezónu proti SK Štětí, v Březové a s FK Neratovice-Byškovice

22.06.2021

Nový ročník fotbalových soutěží začne již 31. července. Most zahájí doma proti SK Štětí, ve druhém kole cestuje na hřiště Olympie Březová a následně doma přivítá FK Neratovice-Byškovice. Jedná se tak o identický vstup do soutěže jako minulý ročník, který nebyl dohrán z důvodu koronavirové pandemie. Vedení soutěží FAČR tak duplikuje loňské rozlosování a soutěž Divize bude rozehrána ve stejném formátu.

Změnou ovšem je termínová listina. Oproti minulé sezóně, začneme tentokrát o 14 dní dříve, tedy již o posledním červencovém víkendu. Hrát se pak bude každý víkend s jedním vloženým úterkem (svátek 28.9.) a podzimní část skonči již 30. října, tedy skoro o měsíc dříve než byla tradice posledních let. Výrazná změna termínové listiny tak reaguje především na možný předpoklad dalších koronavirových obtíží s přicházejím podzimem a vytváří větší prostor pro případné dohrávky zápasů. 

Nicméně kluby si stěžují především na velmi dlouhou plánovanou zimní pauzu, která bude více jak 4 měsíce dlouhá. Kluby tak v tomto období budou vytvářet alternativní program pro správné časování zimní přípravy a dlouhá soutěžní pauza není populární. 

Soutěže mládeže jsou na tom velmi podobně, vlastně stejně. Soutěže, alespoň na republikové úrovni začneme proti stejným soupeřům, se stejným rozlosováním. Termínová listina počítá dokonce se třemi vloženými středami. Soutěže mládeže budou zhájeny v polovině srpna a skončí rovněž na konci října. Dorost tedy začne sezónu zápasem na Slavii Praha, žáci v Neratovicích.

Most začne novou sezónu proti SK Štětí, v Březové a s FK Neratovice-Byškovice