Na finálových turnajích byl Most dvakrát na stupních vítězů

06.06.2021

Mladší přípravka U9 a starší přípravka U11 odehráli o víkendu své finálové turnaje Ústeckého kraje. V obou turnajích se umístili na medailových pozicích. Mladší U9 skončila v sobotu v Roudnici na třetím místě. Starší U11 vybojovala stříbro ve svém domácím prostředí v Mostě na FSJM. Oba turnaje vyhrál FK Teplice, avšak Most ukázal, že Most ukázal dostatečnou šikovnost, odvahu a touhu rvát se za svůj klub.

Přípravka U9 porazila ve skupině Chomutov a sdružený tým Louny/Žatec. Ve finálové skupině tesně nestačila na domácí Roudnici a na závěr prohrála i s Teplicemi. Třetí místo v celokrajské konkurenci ročníku 2012 však zanechalo spokojený dojem a účast ve finálové skupině celého turnaje náš klub řadí opět do velmi dobré společnosti.

Starší přípravka U11 spolupořádala stejný finálový turnaj svojí kategorie ve svém prostředí v Mostě na FSJM. Krásně připravená hřiště a historické branky přivítala osm družstev z Ústeckého kraje na finálovém turnaji starší přípravky. Kluci tak dnes hráli naposled ve složení 5+1, od nové sezóny už v žákovských kategoriích přecházejí na nový týp hřiště a rozestavení 7+1. Mostecký trenér Ladislav Rameš prokázal variabilitu v rozlučkovém turnaji a se svými sveřenci vyzkoušel během turnaje formace 4+1, 5+1 a dokonce i hru bez brankáře. Odměnou byl jasný postup do finále, kde jsme však nestačili na silného protivníka z FK Teplice. Mostečtí kluci ročníku 2010 tak brali pouze stříbro.

V rámci nedělního turnaje na stadionu Josefa Masopusta proběhlo i setkání Grassroots trenérů okresů Chomutov, Teplice a Most. Diskutovala se zajímavá témata jako například vhodný typ míče pro kategorie nejmladších přípravek nebo výše členských příspěvků v okresních klubech. V nové sezóně přípravkové turnaje přislíbil svaz ÚKFS vyšší podporu pro trenéry nejmenších fotbalistů a především energie pro malé kluby, aby udržely fotbal mládeže v malých obcích.