« zpět

Na úvod sezóny jsme se Štetím pouze remizovali 1:1

01.08.2021

Mostečtí fotbalisté vstoupili do nového ročníku Divize B smolnou remízou s SK Štětí. S pevnou obranou soupeře jsme si během 90 minut nedokázali kloudně poradit, v závěru museli dokonce dotahovat a až v 88. minutě vyrovnal Daniel Kováč, jehož střelu si srazil do vlastní brány hostující Marek Polák. Most tak na úvod sezóny v domácím zápase překvapivě ztratil body a ani hra příliš nepotěšila věrné fanoušky, kteří si i přes covidová omezení našli cestu na Souš. Příští víkend cestuje náš tým do Březové, fotbalová sezóna tak konečně nabírá obrátky.

V zápase proti SK Štětí byl obraz hry po celý zápas ve znamení výrazné domácí převahy a poctivého až obětavého bránění hostujícího celku. Bohužel se však nenaplnil scénář z loňské sezóny, kdy jsme se Štětím šli rychle do vedení  už ve třetí minutě. Tentokrát se brankové příležitosti nerodily tak snadno a náš tým proti pevné obraně soupeře tápal. V základní sestavě se objevily dvě nové posily. Michael Nguyen na pravé straně obrany rozbíhal nespočet útočných akcí, v záloze naskočil Ondřej Novický, ale oproti generálce se mu v sobotu během debutu za Most tolik nedařilo. 

Do druhého poločasu naskočili další dvě nová jména, nejprve útočník Jan Bohó a posléze i Daniel Kováč. Ve druhé půli se hra přeci jen více rozhýbala a zintenzivnila. Nicméně Most více a více otevíral vlastní obranu, což byla voda na mlýn hostující celku, který těžil především z brejkových situací. A jedna taková mu dokonale vyšla v 69. minutě, když Jan Vokoun dostihl míč před vybíhajícím brankářem Filipem Pettíkem a své sólo dovršil další kličkou vracejícím se obráncům a dovedením míče až do opuštěné mostecké branky. 

Most útočil během celého průběhu zápasu. V poslední dvacetiminutovce se útočná smyčka konečně utahovala více a více. Štětí řešilo velké množství situací ve vlastním vápně, kam však přicházely ponejvíce centrované míče, které důrazní stopeři  s brankářem Sailerem zvládali odvracet. Vyrovnání přišlo bohužel pozdě, až v 88. minutě. Konečně se Jan Kopta s Dominikem Nobstem prosadili středem a druhý jmenovaný posunul do velkého vápna Kováčovi, jehož střílený centr mířil na zadní tyč na Jana Štefka, do branky byl však sražen o něco dříve, a to vlastním obráncem Markem Polákem.
Rozhodčí za časté zdržování soupeře nastavil až 8 minut navíc. Během delšího nastavení Most cítil šanci na celkový zvrat, nicméně největší šanci v podobě hlavičky Davida Matyáše zlikvidoval brankáře Sailer.

V prvním zápase nové sezóny jsme tedy ztratili body. Fotbalová asociace zrušila kopání penalt po remízových zápasech.
Nová příležitost k první výhře bude hned příští víkend, kdy cestujeme do Březové, hraje se v sobotu od 16:00 hodin.

Na úvod sezóny jsme se Štetím pouze remizovali 1:1