« zpět

Na závěr sezóny jsme doma prohráli s Chemnitzerem FC 0:1

27.06.2021

A-mužstvo Baníku před početným publikem na stadionu Josefa Masopusta prohrálo s Chemnitzerem FC 0:1. Jedinou branku zaznamenal ve 14. minutě zápasu Kevin Freiberger a německý soupeř následně dokráčel ke zřejmě zasloužené výhře. Poslední utkání současné sezóny přilákalo na stadion Baníku skutečně početné publikum až 1.450 diváků. Oba tábory fanoušků vytvářely po celých 90 minut skutečně parádní fotbalovou atmosféru. Bohužel nechyběla ani pyrotechnika, která však až na některé dýmovnice, dokreslila pozitivní dojem z celé fotbalové události, která po letech vrátila zajímavý fotbal na stadion Josefa Masopusta.

V ohlédnutí za průběhem zápase se hrál spíše opatrný fotbal. Oba týmy do utkání vstoupily s velkým respektem. V úvodu byl lepší Chemnitzer FC, Most se postupem zápasu soupeři vyrovnával a škoda že některou ze svých šancí neproměnil v alespoň jednu branku. Gól přišel po úvodní čtvrthodině, ve které Chemnitzer FC držel míč více na svých kopačkách a branka tak bohužel potvrdila silnější nástup někdejšího mistra východního Německa. Po levé straně zatáhl míč Stanley Keller a jeho zpětnou přihrávku do velkého vápna zužitkoval až příliš pohodlně Kevin Freiberger střelou z blízkosti pod břevno.

Domácí si v dalším vývoji vytvářeli šance především po standardních situacích. Série čtyř rohů volala po vyrovnání, ale Jan Kopta, Honza Štefko a ani Petr Hlaváček nedokázali v nebezpečných skrumážích míč lépe prostřelit. Oba trenéři využili příležitost přátelského zápasu pro všechny hráče v zápase a poprvé se střídalo již po půlhodině hry. Most postupně vyrovnával držení míče a záloha vedená Petrem Glaserem a Dominikem Nobstem rozehrávala více a více útočných akcí. Křídelníci Petr Hlaváček a Honza Štefko absolvali nespočet sprintových soubojů s německou obranou a je škoda, že některá zakončení byla možná uspěchaná. Přiznejme však, že obrana Chemnitzeru příliš chyb v zápase neudělala. 

Po změně stran tempo zápasu mírně pokleslo, hrála se více taktičtější bitva, ve které se oba týmy pokoušely více držet míč a kombinovat v delších přípravných úsecích. Přesto se v zápase zaskvěli všichni brankáři, v mostecké brance se vystřídali hned tři, postupně Jan Nejedlý, Filip Pettík a Tomáš Hnízdil. Divácka kulisa byla skutečně špičková, pozitivní fandění z obou táborů vytvořilo velmi příjemnou, fotbalovou atmosféru. Pořadatelé nakonec napočítali na všech vstupech, včetně hlavního vstupu pro mládež našeho klubu až 1.450 návtěvníků, což je bezesporu rekord našeho nového klubu FK Baník Most-Souš.
Přejme si, aby v nové sezóně bylo podobných příležitostí k návštěvě dobrého fotbalu více a více.

Výjimečná událost se stala na začátku druhého poločasu, kdy zástupci obou fanklubů, jak domácího, tak německého předali našemu kapitánovi společný dar v podobě finanční sbírky na podporu postiženým tornádem, které zasáhlo obce České republiky ve čtvrtek vpodvečer. 

Na závěr sezóny jsme doma prohráli s Chemnitzerem FC 0:1._DSC_5534.jpg._DSC_5539.jpg._DSC_5625.jpg._IMG_5587.jpg._IMG_5642.jpg._IMG_5650.jpg._IMG_5659.jpg