« zpět

Náš klub má dva zástupce ve Výkonném výboru ÚKFS

26.04.2021

Na čtvrteční Valné hromadě Ústeckého krajského fotbalového svazu (ÚKFS) bylo rozhodnuto, že dva členové našeho klubu obhájili své mandáty a budou pokračovat ve Výkonném výboru ÚKFS i v dalších 4 letech, tedy do roku 2025. Sportovní ředitel Jan Skýpala již potřetí za sebou získal dostatečnou podporu klubů Ústeckého kraje a vstoupí do svého dalšího volebního období, ve kterém se očekává, že bude dále působit jako předseda Komise mládeže. Luboš Luňáček, který jako předseda OFS Most kandidoval za okresní fotbalové svazy rovněž pokračuje do svého druhého volebního období. Ačkoliv současná situace vychází z předchozího postavení obou jmenovaných, náš klub tak získal  hned dva zástupce v 9-místném představenstvu kraje, které se výraznou měrou podílí na rozvoji a řízení fotbalu v Ústeckém kraji.

Delegáti na čtvrteční Valné hromadě v Ústí nad Labem rozhodli, že předsedou Ústeckého kraje se stane opět Martin Hrdlička. Výkonný výbor doznal pouze jednu jedinou změnu z čehož vyplývá stabilita v řízení fotbalu v našem regionu. V minulém čtyř-letém období prošel náš fotbalový kraj především reformou většiny soutěží, ať už dospělých nebo mládeže. Snížení počtu klubů v krajském přeboru, I.A třídě i I.B třídě napomohlo nové stabilitěa větší rovnováze v soutěžích, ačkoliv poslední dva ročníky byly ovlivněny koronavirovou situací. V soutěžích mládeže došlo ke změnám zejména v kategorii dorostu, kde nižší počet dorostenců si vynutil částečné zrušení soutěže pro mladší dorostu. V této souvislosti je však nutné dodat, že Ústecký kraj má celkem 8 klubů na úrovni dorostu, které se účastní republikové dorostenecké divize. 

V novém období 2021-2025 se očekává především nové nastavení fotbalového prostředí po koronavirové krizi, zatraktivnění prostředí pro trenéry mládeže a stejně tak další nábor rozhodčích. 

 

Náš klub má dva zástupce ve Výkonném výboru ÚKFS