FKBANÍK
Most - Souš

Nevydařené zakončení sezóny s dorostem Teplic

20.06.2020

V posledním zápase sezóny se kombinovaný tým našeho nově tvořeného celku utkal s dorostem FK Teplice a ačkoliv šlo o test širšího kádru, tým rozhodně neuspěl a prohrál vysoko 0:5. Trenér Johana plánoval během červnového kempu vyzkoušet všechny hráče, kteří přicházejí v úvahu pro nově tvořené týmy A-mužstva a B-mužstva. Různorodost skupin hráčů však v páteční podvečer způsobila celkový rozpad hry, čehož zejména ve druhé půli využili tepličtí mladíci, kterí využili postupně tři brejkové situace za sebou.

V prvním poločase se hrál opatrný, řekněme pomalý fotbal. Oba týmy především kombinovali na vlastních polovinách hřiště, přesto si  Teplice U19 vytvořili několik slibných situací, které však dokázal řešit brankář Nejedlý. Most hrozil především ze standarních situací a teplický brankář Daniel Zdeněk dvakrát zasahoval zcela na brankové čáře. Po půlhodině hry však Teplice dokázaly využít několikeré zaváhání domácí obrany a Danyil Dolechek doslova nabídnutou příležitost tváří v tvář Nejedlému poslal Teplice do zaslouženého vedení.

Ve druhém poločase se obraz hry mírně pozměnil, Most měl rozhodně více ze hry, kombinace však byly těžkopádne a nevytvářely střelecké příležitosti. Naopak soupeř se dostal k vyloženě brejkové hře, která mu dokonale sedla. Pomalá kombinace mosteckých s množstvím nevynucených chyb a rychlostně agilnější soupeř zavdával blížícímu se průšvihu. Ten přišel v rozmezí 65. - 75. minuty kdy Most třikrát inkasoval a zcela se vytratil ze hřiště.

Světlým momentem utkání byl jistě návrat fanoušků do hlediště stadionu Josefa Masopusta, kteří v několika momentech oprášili své popěvky podporující mostecký fotbal a zejména populární jméno "Baník". Příliš radosti si však neužili, v poslední desetiminutovce si Most konečně dokázal vypracovat několik vyložených příležitostí, ke vstřelení alespoň čestného gólu, leč nepovedlo se. Utkání tak skončilo typicky, povedenou střelou Teplic do horního růžku brankáře Štepána Ježka. Sice to nevyzní zcela přesně, ale teplická devatenáctka ve druhé půli vytěžila z minima maximum a tak nějak symbolicky ukončila jednu mosteckou éru.

Koronavirová sezóna tak dospěla do svého definitivního závěru. Letní příprava nového klubu odstartuje 13. července, program zápasů léta bude zveřejněn v průběhu příštího týdne.