« zpět

O víkendu startuje nová sezóna, Ačko přivítá SK Štětí

29.07.2021

V sobotu v 17:00 hodin zahájí FK Baník Most-Souš svou druhou sezónu. A-mužstvo vstoupí do divizní soutěže domácím zápasem s SK Štětí, který odehraje v Areálu na Souši. Nezvykle brzy, již na konci července, tak zahájí nová podzimní mistrovská sezóna, která ve zhuštěném pořadí zápasů skončí již na konci října. A-mužstvo během krátkého léta zaznamenalo hned několik změn. Mezi nejvýznamnější jistě patří rozšíření trenérského týmu, kde trenéra Petra Johanu na trenérském křesle doplnil Zdeněk Hašek.

V hráčském kádru došlo rovněž k několika změnám. Klub v těchto dnech dotahuje přestup Daniela Kováče, který během jarní sezóny zaznamenal 3 starty v české nejvyšší soutěži za FK Teplice, kde zřejmě nejcennějších je 21 minut v domácím utkání proti Spartě Praha. Kádr doplnili rovněž odchovanci mosteckého a plzeňského fotbalu. Z Viktorie Plzeň se do našeho klubu vrátili Adam Petržílka a Ondra Novický. Očekává se také první start v ostrém zápase za Most pro Michaela Nguyena nebo brankáře Tomáše Hnízdila, kteří se k našemu týmu připojili již v zimní pauze. Z dorostu se v A-mužstvu plně etabloval také Rudolf Novák. Celkem pět posil by mohlo udržet zdravé ambice v našem kádru, který chce v nové sezóna bojovat opět o nejvyšší příčky soutěže.

Letní příprava proběhla se střídavými úspěchy. Tým absolvoval těžké zápasy proti konsolidovaným týmům ČFL, ve kterých podlehl 1:3 Liberci B a 0:1 Hostouni. V ostatních dvou zápasech proti Hvězdě Cheb (1:0) a v generálce proti Mariánským Lázním (4:0) naopak zaznamenal dvě vítězství. V závěru června zároveň připomeňme vydařené mezinárodní utkání na stadionu Josefa Masopusta proti Chemnitzeru FC, které A-mužstvo zvládlo velmi vydařeným výkonem a smolnou prohrou 0:1.

Diváci mají na fotbalová utkání umožněn přístup po předložení protokolu o absolovování testu (PCR, Antigen) nebo protokolu o očkování nebo prodělání nemoci Covid-19 v posledních 180 dnech. Povinnost otestování je jistě obtěžující, nicméně na druhou stranu umožňuje v zásadě neomezovaný vstup na fotbalová utkání, za což jsme zřejmě všichni rádi. Děkujeme za pochopení a spolupráci při vstupu na stadion.

O víkendu startuje nová sezóna, Ačko přivítá SK Štětí