« zpět

Od pondělí dochází k dalšímu rozvolnění ve sportu

30.04.2021

Od pondělí 3.5.2021 bude aktivován vládní balíček první vlny rozvolnění, ve kterém se konečně upravuje maximální počet hráčů na fotbalovém hřišti. Nově se bude moci trénovat sice stále v organizovaných skupinkách, ale již ve větším počtu hráčů na hřišti. Konečně je brána v potaz skutečně rozměrná plocha fotbalového hřiště a kluby tak mohou mnohem lépe a efektivněji organizovat tréninky pro své hráče. Konkrétně až 12 hráčů na jedné čtvrtině hřiště, tedy až 24 hráčů na půlce hřiště. Skoro až razantní skok vpřed, nicméně velmi vítaný pro hladký nebo dokonce legální průběh tréninku. Netrpělivě se očekává i povolení odehrání alespoň přátelských zápasů (bez šaten), ovšem vzhledem k držení pokud možno homogenních skupin sportujících osob si na přátelské utkání budeme muset asi ještě chvíli počkat.

V týdnu dorazila informace z Ústeckého krajského fotbalového svazu o ukončení soutěžního ročníku 2021. Náš kraj tak vůbec jako první oznámil, že krajské soutěže se v této sezóně již nerozjedou. Na pondělním zasedání výkonného výboru kraje (3.5.) se bude řešit otázka možného dohrání pohárové soutěže žáků nebo organizace venkovních turnajů přípravek (bez šaten). Což však bude navázáno na povolení sportovního setkávání v rámci jednoho kraje. V prvním květnovém týdnu se očekává i definitivní informace od FAČR ohledně republikových soutěží, tedy divizí a lig, kterých se účastní většina družstev našeho klubu. Z klubových anket již dříve vyplynulo, že většinově kluby akceptují, že mistrovské zápasy se během letošního jara již hrát nebudou, některé kluby už dokonce vyloženě hrát nechtějí.

Náš klub, jako aktuálně vedoucí celek divize, samozřejmě s napětím očekává i rozhodnutí o případném doplňování vyšších soutěží. Ještě není ztracena teoretická šance na umožnění startu ve vyšší soutěži pro týmy na prvních místech. Plamínek naděje drží udržení prostupnosti mezi ČFL a FNL (druhou ligou), rovněž tlak nekterých mládežnických družstev čekajících již druhý ročník na možný postup skutečně významně zasahuje do průběhu kariéry mladých hráčů. 

Držme si tedy palce a v rámci zdravého rozumu a dodržování obecných epidemických zásad směřujme společně směrem ke konci této pandemie.

Od pondělí dochází k dalšímu rozvolnění ve sportu