« zpět

Penaltové drama rozhodlo o postupu do 2. kola MOL Cupu

12.08.2021

Áčko ve středu večer v Tochovicích v dramatickém závěru dokázalo postoupit do 2. kola MOL Cup a bude doufat v příhodný los v dalším kole soutěže. Na půdě nováčka Divize, skupiny C, jsme dvakrát vedli, přesto jsme v závěru skoro v nočních hodinách museli o postup bojovat až v penaltovém rozstřelu, který vyzněl jasně pro Most, když domácí tým proměnil pouze jednu penaltu ze čtyř kopaných. 

Most  v sestavě s několika hráči širšího kádru a juniorky začal v zápase jasnou převahou, kterou již v 5. minutě potvrdil David Matyáš úvodním gólem, když proměnil efektně patičkou centr Radoše z levé strany. První poločas byl jasně v režii našeho týmu, bohužel jsme však nedokázali přidat další branky. Ve druhém poločase se hrál již méně atraktivní fotbal, ve kterém se postupně snižovalo množství útočních akcí. Sázka na udržení těsného vedení se nevyplatila a v 69. minutě Tochovice dokázaly vyrovnat po střele ze střední vzdálenosti.

Zápas tak šel do prodlužení, ve kterém Most dokázal strhnout vedení opět na svou stranu, když v 98. minutě skóroval zase David Matyáš, tentokrát hlavou. Tochovice však ve druhé části prodloužení dokázaly opět srovnat krok a hrál se vyrovnaný průběh zápasu. Most mohl rozhodnout pět minut před koncem prodloužení, ovšem Dominik Nobst neproměnil penaltu. Rozhodavala tedy penaltová loterie, ve které jsme proměnili všechny úvodní penalty, kdežto náš soupeř pouze jedinou. Před poslední sérií tak bylo rozhodnuto.

SK Tochovice - FK Baník Most-Souš 1:1 (1:0), po prodl. 2:2, pen 1:4
Branky:
 69. a 112 Martin Pazderník - 5. a 98. David Matyáš
Sestava: Hnízdil - Popelka (61. Pátek), Petržílka, Novák, Radoš - Vaněk, Kováč (61. Nobst) - Vávra (7. Vintr, 61. Novický), Matyáš, Vepřovský - Jurkovič

Penaltové drama rozhodlo o postupu do 2. kola MOL Cupu