« zpět

Přípravka U11 skončila na turnaji v Německu třetí

05.07.2021

Prodloužená sezóna pro Přípravku U11 (ročník 2010) dopadla v neděli úspěšnou reprezentací na turnaji v Chemnitzu. Kluci skončili v německé konkurenci na třetím místě, předskočily je jenom oba týmy Chemnitzeru FC. Během celého turnaje jsme drželi neporazitelnost a až do posledního utkání drželi teoretickou šanci na celkové prvenství. V posledním zápase turnaje jsme ovšem nestačili na první tým Chemnitzeru FC, který bylo nutné porazit vyšším rozdílem skóre, což se nepodařilo.

Most vstoupil do turnaje raketově, v základní skupině se čtyřmi účastníky nenarazil na odpor a v desetiminutových zápas vyprovodil postupně Loko Chemnitz 6:0, Rabbenstein 7:0 a IFA Chemnitz 3:0. Opravdový turnaj začal v nadstavbové části, kde se setkali nejlepší dva týmy z každé ze čtyř základních skupin. V nadstavbě už si to každý rozdal s každým a Baník Most-Souš, ročník 2010, čekalo 7 o poznání kvalitnějších zápasů. 

Hned v úvodu nadstavby přišla nešťastná remíza s Budissou Bautzen 1:1, která bohužel znamenala až příliš mnoho pro budoucí vývoj celé finálové skupiny. Most následně ještě prolétl soupeře z Grüna Mittelbach 5:0 a znovu IFA Chemnitz (opět 3:0), ale na závěr programu čekaly unavenější kluky klíčové zápasy. Soccer for Kids Dresden je klub organizující přípravky pro Dynamo Dresden a tento souboj už byl z roviny prestižních. Most bohužel od první minuty prohrával a zbytek zápasu se proměnil v dobývaní branky Drážďan nebo lépe řečeno o kombinační přehrání houževnatě hrající zálohy šikovného soupeře. Most se dostával do pološancí, ale ta jasná tutovka přišla až v závěru a Petr Mareš dokázal pouze vyrovnat. 

Následoval první souboj s domácím Chemnitzerem FC, který do turnaje postavil dvě mužstva. Postupem turnaje zápasy proti Mostu gradovaly na intenzitě, neboť svěřenci trenéra Ladislava Rameše dlouho drželi vysoce kladné skóre. Fotbalové zápasy se proměnily v bitvy se slzami v očích a občasným ošetřováním na ploše po soubojích dohraných oboustranně tzv. na plno. Most s Chemnitzerem FC B remizoval 0:0. Druhý tým Chemnitzeru FC tak šel v turnaji do trháku. Zbývala jediná šance porazit Fortunu Chemnitz a v posledním zápase turnaje vyhrát nad áčkem Chemnitzeru FC, které bychom takto bodově dohnali. 

Drama s Fortunou Chemnitz vymáčklo z mosteckých kluků možná poslední síly, v zápase rychle vedli, ale postupem času vedení ztratili a zápas mířil k další remíze, když Daniel Cichý minutu před koncem strhl vedení 3:2 na stranu Mostu a v úplném závěru ještě Adam Kraus dokázal zlomeného soupeře dorazit dalším gólem. Před posledním zápasem, malým finále, proti Chemnitzeru FC se propočítávalo potřebné skóre směrem k nutné výhře nad favoritem turnaje. Bohužel však od první minuty bylo jasné, že Most na hostitelský tým už mít nebude a zápas bohužel prohrál 0:3, což jej odsunulo až na třetí místo, zřejmě díky úvodní nešťastné remíze s Budissou Batzen.

Nicméně Most na turnaji rozhodně nezklamal, stal se postrachem všech soupeřů, kluci si vyzkoušeli německou ostrost i rychlost v provádění některých míčových soubojů. Líbilo se nám, že poslední zápasy turnaje šly do emocí, neboť soupeři do zápasu s námi už nastupovali prestižně a se zvýšenou motivací, zápasy získávaly i divácký zájem a narůstající tlak na všechny aktéry. Závěr s Chemnitzerem FC už byl nad naše síly, ale medailové umístění odpovídá prezentaci Baníku Most-Souš na horké německé půdě.

Pořadí turnaje Pyür Cup:
1. Chemnitzer FC A
2. Chemnitzer FC B
3. FK Baník Most-Souš
4. SFK Dynamo Dresden
5. Budissa Bautzen
6. VfB Fortuna Chemnitz
7. FSV Grüna-Mittelbach
8. TSV IFA Chemnitz
9. Chemie Leipzig
10. VfB Empor Glauchau
11. BSC Motor Rochlitz
12. Lokomotiva Chemnitz
13. SV Wacker Auerswalde
14. Viktoria 03 Einsiedel
15. Handwerk Rabbenstein A
16. Handwerk Rabbenstein B

Přípravka U11 skončila na turnaji v Německu třetí._ballack.jpg._pripravka-U11-chemnitz2.jpg._pripravka-u11-chemnitz3.jpg._pripravka-u11-chemnitz4.jpg