« zpět

Přípravka U11 zvítězila ve virtuálním zápase

21.03.2021

Kluci z nejstaršího ročníku přípravky U11, kteří možná za 3 měsíce vstoupí již do žákovských soutěží zvítězili ve virtuálním souboji napříč klubem, přesněji napříč mladšími kategoriemi. Kluci soutěžili celkem v pěti disciplínách, kterým se věnují v rámci individuálního tréninku. Klub tímto způsobem hledá zvýšení atraktivnost pro provádění domácích úkolů, kterými jsou naši hráči v současné době zavaleni. Udělat virtuální soutěž na úrovni žáků a přípravek je zajímavý nápad, kterého se zúčastnilo více jak 50% hráčů z každé kategorie, což je považováno za velký úspěch. Všichni hráči a celý klub čeká na zmírnění průběhu pandemie v ČR a umožnění vstupu na hřiště.  

V rámci víkendového virtuálního souboje soutěžili hráči v pěti disciplínách. Soutěžící měli za úkol uběhnout nejdelší vzdálenost za 15 minut, přeskákat švihadlo během 30 vteřin, vydržet v pozici Core-Plank co nejdelší dobu, žónglovat s míčem a provést maximum nášlapů na míč rovněž za půlminotový časový interval. Body se zapisovaly pro každou věkovou kategorii zvlášť a celkový vítěz disciplíny získal jeden bod. S celkovými získanými 3 body vyhráli kluci z U11, tedy svěřenci Ladislava Rameše, který tak potvrdil hluboké znalosti a dlouhodobé zkušenosti z působení ve strukturách Grassroots trenérů FAČR. "Jsem pyšný na svoje hráče, ale především jsem rád, že se kluci během víkendu skutečně odhodlali a i spolu s rodiči zdolali těchto pět disciplín," sdělil Rameš krátce po zveřejnění výsledků.

Na druhém místě se dvěma vítězstvími skončili žáci U12. Opanovali disciplíny žonglování a našlapování na míč. Práce s míčem se tak u trenéra Bohumila Kopeckého ukázala jako stěžejní. "Na tréninku, když můžeme normálně na hřiště, s míčem hodně pracujeme a jsem moc rád, že kluci ve virtuálním souboji právě v těchto disciplínách nepropadli," sdělil Kopecký pro ČTK a Mostecký deník. Ve virtuálním souboji se neumístila nejstarší U13, týmový kolektiv se teprve tvoří a trenéři od ledna dávají dohromady zcela nový tým ročníku 2008. Do virtuálního souboje tak zřejmě zatím hráči nebyli dostatečně psychicky nažhaveni a odhodlaní, což mrzelo zejména nového trenéra Michaela Nguyena, který tým v online besedě vyzval k mnohem většímu zapálení a návratu k aktivnímu stylu života. V zákulisí však poznamenal, že za výsledek zřejmě půjdou běhat na Benedikt.

Nejstarší žáci U15 a U14 se již postupně v online trénování přesouvají k dorosteneckým kategoriím, které se více zaměřují na pevné držení těla a cvičení na hlubokou stabilizaci i kloubní zpevnění. Trenéři jsou rádi, že hráči již opustili maratonské výkony. Nejmenovaný hráč U16 skákal celý den přes švihadlo až v bytě vyskákal důlek do podlahy a musela zasahovat Policie, kterou zavalily rozhořčené telefonáty sousedů. Trénink střelby napříč bytem také nevzbudil pochopení u některých mosteckých spoluobčanů, ale dle slov náměstka primátora lidé v Mostě zatím obecně individuální přípravu v bytech mosteckých fotbalistů spíše tolerují a dokonce 23% obyvatel tuto činnost podporuje.

V nejstarších dorostech se hráči otužují a plavou v mosteckém jezeře, čekání na rozvolnění je podle jejich slov doslova na palici. V rámci online tréninku však byli hráči zatím schopni zorganizovat pouze turnaj na PlayStationu a čekal je tudíž důrazný pohovor trenéra, který nařídil povinnou večerku ve 22:00 hodin, čímž podpořil vládní zákaz nočního vycházení a hraní na počítači. A-mužstvo má na starosti Víťa Popelka, který spoluhráčům ordinuje ostré kondiční tréninky pomocí své sofistikované stažené online aplikace. Ve svém obýváků má vylepené statistiky počtu kliků za vteřinu, kterými jej zásobují kolegové a které ukazuje při každé posilovací Online seanci. 

 

Přípravka U11 zvítězila ve virtuálním zápase