FKBANÍK
Most - Souš

Přípravky vstupují od turnajů Ondrášovka Cup

19.09.2020

V příštím týdnu vstoupí čtyři družstva přípravek FK Baník Most-Souš do turnajů Ondrášovka Cup, který de facto představuje malé mistrovství České republiky. V předkolech narazí naše družstva na regionální soupeře a budou bojovat o postup do hlavní kvalifikace, které je na programu v průběhu října. Hlavní turnaje jednotlivých kategorií vyvrcholí v květnu a červnu příštího roku.

Projekt Ondrášovky, který od sezóny 2016 převzala pod svá křídla Fotbalová asociace (FAČR) jako Pohár mládeže FAČR pomocí regionálních postupových turnajů propojuje celou republiku. Trojstupňová cesta do hlavního finále vede přes předkolové turnaje do hlavní kvalifikace a vyvrcholením je finálový turnaj.

V sezóně 2019 by odehráno celkem 97 turnajů (46 předkol, 45 kvalifikací, 6 finálových turnajů) ve 42 různých lokalitách. Podle systému IS FAČR se celého ročníku zúčastnilo více než 12.000 hráčů. Ve finálových turnajíse mladí fotbalisté měli možnost potkat s řadou fotbalových osobností, mezi kterými byli například Tomáš Ujfaluši, Karel Poborský, Petr Kouba, Radek Bejbl nebo Luboš Kozel a mnoho dalších. Zajímavým momentem bylo navázání spolupráce s televizí ČT sport, která z každého finálového turnaje odvysílala živé vstupy a zároveň obsáhlou reportáž po každém hracím víkendu. Titul celkového vítěze Ondrášovka cupu 2018/19 získala AC Sparta Praha. Na druhém místě skončila SK Slavia Praha a třetí FK Mladá Boleslav.